Кінофестиваль триватиме до 28 травня. Церемонію відкриття та закриття вестиме Вірджинія Ефіра. Цього року Каннський кінофестиваль розпочався показом фільму французького режисера Мішеля Хазанавічюса, що від початку мав назву «Z», але за вимогами та через обурення журі він став називатися «Coupez».
Пряма мова Зеленського
«Найстрашніші диктатори ХХ століття любили кіно – це відомо про них. Але з того, що залишилося після них, найважливіше – це моторошні документальні кадри кінохроніки. А також фільми, якими було кинуто виклик цим диктаторам.
1 вересня 1939 року в Каннах мав розпочатися перший фестиваль, але вибухнула Друга світова війна. 6 років кіно були на фронтах цієї війни разом з усім людством. 6 років кіно боролося і за свободу, і також, на жаль, на користь диктатурі. Тепер, повертаючись до того кіно, ми можемо побачити, як свобода рухалася до перемоги. І як зрештою вона не дозволила диктаторам захопити серця людей.
Дивіться нас на YouTube
На цьому шляху було багато важливих пунктів, але, все ж, найбільш видатний – у 1940 році. Коли на противагу антагоністу, світ побачив, на перший погляд, непомітного хлопця, який зовсім не був схожий на героя, але виявився таким. «Великий диктатор» Чарлі Чапліна не знищив тоді реального – реального диктатора.
Але завдяки ньому кінематограф перестав бути німим – німим в усіх сенсах цього слова. Кіно говорило – і це був голос майбутньої перемоги свободи. Вже тоді у 1940 році, коли з екрані прозвучало «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…»
Потрібен новий Чаплін, який доведе і зараз, що кінематограф перестав бути німим».
Президент закликав митців кінематографу не ігнорувати лихо українського народу й реагувати на нього у своїй творчості. Він підкреслив, що свобода переможе лише тоді, коли провідні митці світу не стоятимуть осторонь від боротьби українців проти російської диктатури.
Читайте також: У Каннах вперше покажуть фільм «Памфір», який знімали на Буковині