Благодійна виставка-продаж картин відкрилась у Галереї на Штейнбарга (вул. Університетська 11), пише Медіа агентство АСС. У двох залах представили свої роботи два подружжя: Анастасія Мережко і Максим Рибалко, а також Вероніка Волинська і Андрій Жуков. Виставку назвали «Кольори життя», оскільки здебільшого це полотна з квітами, хоча й урбаністичні картини.
Отримуйте новини в Telegram
Всі митці народились, жили або працювали у Бучі, а тому й хочуть допомогти постраждалим від окупації родинам. Художники з перших днів війни долучились до волонтерської роботи і після вимушеної евакуації продовжують допомагати ЗСУ та постраждалим.
«Мої 5 картин – це віоли. Синьо-жовті квіти. Під обстрілами було не до живопису. І коли я опинилась у Чернівцях, купила у однієї пані розсаду віол. Коли вони розцвіли – вирішила їх зобразити. Сіла у холодній кімнаті, закуталась і дуже легко пішов процес. Мистецтво допомагає відроджуватись. І квіти зі своїм життєвим циклом в’янути і цвісти теж не припиняють бути. Вони відновлюються. Хай розквітне Україна, а ми будемо вірити і допомагати», - розповіла художниця Анастасія Мережко.
Андрій Жуков, чиї елегантні живописні полотна привезли спеціально на виставку з Києва, вперше у Чернівцях і каже, що втратити дім і заново його знайти на Буковині – це велике щастя.
«Я вірив у людей, і знав, що у 21 столітті такого не має статись. А тут війна. Ми повинні дбати про покращення життя, а не знищувати його. Жах тривалістю 8 років дійшов до логічного завершення. Ворог буде розбитий. Я знаю це твердо, бо з початком війни у мене не було нічого, я попрощався з домом. А у Чернівцях знов його отримав. Це місто натхненне. Тут продовжується життя. Бо найгірше для митця – це втратити можливість працювати, це смерть. Я бачу клеймо війни у людях, у дворах, на вулиці», - розказав Андрій Жуков.
За словами митців, поки жива культура – Україна нездоланна.
Картини художників продають за цінами від 3 до 21 тисячі гривень. Серед них і картини Максима Рибалка, які пережили окупацію у Бучі і вцілили після потрапляння ворожого снаряду в будинок.
«Це творчі замальовки відображення життя міста. Тут показано Київ і одне полотно я писав у Грузії. Люблю досліджувати форму міста, як вона вплавляється у монохромні кольори. У відтінках відбувається гра. Чернівецька архітектура та планування дуже надихає. Ми дуже хочемо допомагати всім постраждалим чим можемо, саме тому і продаємо картини. Найдорожчий мій твір тут – «Відродження» за 8 тисяч гривень. Це моя остання робота перед війною, більше я не писав. Великі плями і тонкі лінії, акценти, аби глядач увійшов у картину і помандрував нею», - зауважив художник Максим Рибалко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами