Наразі на Буковині 17 дітей шкільного віку не відвідують навчальні заклади. Про це під час прес-конференції повідомила Юлія Матвієва, начальниця служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
Згідно з українським законодавством кожна дитина має право на освіту, а повна загальна середня освіта у державі є обов’язковою. Тож уже декілька років поспіль в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», який поділений на 3 етапи. Мета акції – залучення всіх, без виключення, дітей шкільного віку до навчання. Завдяки "Уроку" у серпні 560 дітей отримали матеріальну допомогу від держави на підготовку до школи.
Станом на 1 вересня до навчання у Чернівецькій області не приступили 43 дитини шкільного віку. Наразі не ходять до школи 17 дітей.
«Це не велика цифра, але ми надалі працюємо над тим, аби залучити цих дітей до навчання. Троє з них не мають постійного місця проживання, шестеро дітей ромської національності, які не відомо де зараз знаходяться. Троє дітей не відвідують школу через релігійні переконання батьків, це родина з Чернівців. Суд не задовольнив прохання соціальних служб про позбавлення батьків цих дітей батьківських прав. Ще п'ятеро дітей не відвідують школу через невиконання батьками їхніх батьківських обов'язків. Є випадки, коли батьки хворі. Думаємо, що до грудня у нас ситуація покращиться і більшість із цих дітей повернуться до навчання», - розповіла Юлія Матвієва.
Якщо діти не відвідують школу без поважних причин більше десяти днів, тоді педагоги повідомляють поліцію, а вже правоохоронці з’ясовують причини.
У 2019 році поліціянти притягнули до адміністративної відповідальності майже 70 буковинців за невиконання батьківських обов’язків. Нагадаємо, що закон України дозволяє накладати штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень, якщо дитина не відвідує школу без поважних причин більше десяти днів. За повторний такий випадок штраф становить від 1700 до 3400 гривень.
«Якщо ж у таких випадках недієві заходи правового примусу, ми звертаємося з відповідною інформацією до органів опіки і піклування, щодо вживання заходів по притягненню батьків до цивільно-правової відповідальності, у тому числі ставимо питання про необхідність вилучення дитини з сім’ї, без позбавлення батьківських прав. У випадку тяжких наслідків, які настали через невиконання батьківських обов’язків, ми клопочемо про позбавлення батьків батьківських прав», - розповів Микола Басараб, начальник сектору ювенальноі превенціі управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області.
За словами Юлії Матвієвої, кількість дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах на Буковині зросла. На думку посадовиці, цифра збільшилася через те, що посилилися робота в напрямку виявлення таких родин.
Читайте також: У школі Чернівців запровадять програму соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН)
Родини, проживаючи у яких діти перебувають у складних життєвих обставинах, контролюються службами у справах дітей, але на сьогоднішній день, з усіх ОТГ, які створені на території Чернівецької області, лише у трьох працюють служби у справах дітей. Фахівців соціальної роботи також немає. Юлія Матвієва наголосила, що на найближчій нараді з представниками ОТГ співробітники служби у справах дітей пропонуватимуть ввести посади соціальних працівників у кожній громаді області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами