З 25 квітня у Чернівцях виходить у кінопрокат альманах короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні, який випускає київський Довженко-Центр.
Фільми можна буде переглянути у кінотеатрі Кінопалац (вул. Університетська, 10).
Один із найтитулованіших фільмів програми, який зараз бореться за премію “Оскар” 2020 року - “Штангіст”, зняв режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, родом з Чернівців. Саме в Чернівцях за сюжетом відбуваються дії стрічки.
КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини».
Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.
Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні:
«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.), режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК
Стрічка відзначена Гран-Прі Варшавського Міжнародного фестивалю та отримала кваліфікацію на Оскар 2020 року.
Перемога в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі «Молодість», 2018
GRAND PRIX, ZubrOFFka - International Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018
GRAND PRIX, Premiers Plans - Angers Film Festival, France, 2019
I PRIZE in International Competition EASTWARD WINDOW, ZubrOFFka - ISFF, Bialystok, Poland, 2018.
Важкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром спортсмен дізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Він бореться з внутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше, аніж «механічний шматок м’яса».
«MIA Donna» (ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ
Приз глядацьких симпатій на Lviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна
PÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія – номінація
Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.
«В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА
Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018
Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.
Читайте ще: Молоде кіно. 7 короткометражок показали у Чернівцях
«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА
Особлива відзнака на Міжнародному Одеському кінофестивалі, 2018
Перемога в національному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018
Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.
«Діорама», (документальний, 8 хв), режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА
Перемога на Фестивалі кіно та урбаністики «86», 2018
Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї. Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами