У Чернівецькій дирекції «Укрпошти» (вул. Поштова, 6) відкрили першу філателістичну виставку 2017-го року.
Найбільшу тематичну експозицію зайняли поштові художні конверти і марки присвячені Новому рокові. Свято висвітлювалося на поштових мініатюрах впродовж багатьох десятиліть. Тож на виставці представлені випуски 50-90-х років минулого століття з колекції члена філателістів України, чернівчанки Ірини Соколової: Дід Мороз та Снігурка, символи новорічних свят; новорічні іграшки; ялинкові прикраси; технічний прогрес як ознака нового року; символи минулих епох на поштових конвертах.
Читайте також: Світлини та спогади очевидців масових убивств євреїв оприлюднили у Чернівцях (ФОТО).
Економічні проблеми кінця минулого століття не оминули і поштовий зв’язок. Недостатня кількість поштових марок відповідних номіналів змусила Державний комітет зв’язку України вводити в обіг стандартні марки з надруками. Перший випуск було зроблено у Києві, а другий випускався у Чернівецькій обласній друкарні, які представлені в експозиції «Регіональні випуски Буковини» з колекції чернівчанина Кіріла Олексюка – онука заслуженого філателіста України Ігоря Гонцарюка.
Ця тема потребує окремого дослідження. На стендах багато цікавинок.
Інші матеріали: "Укрпошту" в Кіцмані замінували .....курткою.
Наприклад, конверт «Шістдесятиріччя голодомору в Україні», який погашений спеціальним штемпелем і відправлений з Києва 12. 09.1993 р. і отриманий у м. Транхом, Норвегія.18. 10. 1993 р.
Цікавий конверт із зображенням герба Чернівців з надруком на марці, який відправлений був у Донецьк з консисторії Чернівецько-Буковинської єпархії.
Читати ще: Укрпошта створює поштовий музей і закликає українців допомогти.
На виставці присутня також експозиція «Стандартні випуски поштових марок Європи», де представлені випуски Франції, Німеччини, Західного Берліна зібрані Ніною Олексюк. Унікальні конверти із зображенням Мартіна Лютера – реформатора церкви, перекладача Біблії на німецьку мову, Йоганна Гете – засновника сучасної німецької літератури. Експонується рідкісний конверт випущений до 1000-річчя хрещення України зі штемпелем спец погашення в Мюнхені. Серед них поштова марка «Цариця Нефертіті».
Спеціальний розділ відведено філателії Великобританії, яку представила Майя Гонцарюк. У 1952-му році на трон зійшла королева Єлизавета і з’явилася серія марок з її портретом роботи фотохудожника Дороті Уайлдінга.
Поштові марки Великобританії випускались також для регіонів і відображали регіональну ідентичність адміністративних частин та островів Британії. Представлені поштові знаки Північної Ірландії, Шотландії, Уельса, нормандських островів Гернсі, Джерсі, острова Мен.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами