"Шлях пам`яті" - меморіальний проект презентували у приміщенні єврейського благодійного фонду "Хесед Шушана", на вулиці Челюскінців, 2.
Проект присвячений 75 роковинам трагедії в Бабиному Яру.
Читати ще: Садгірську синагогу відкрили у Чернівцях після реставрації
В експозиції представлені світлини та спогади очевидців злочинів німецьких націонал-соціалістів про масові вбивства євреїв у Києві, Кам`янці-Подільському та Чернівцях у 1941 та 1944 роках. Також демонструється новий документальний фільм "Подорож спогадів", відзнятий в місцях трагедій.
Експозиція – спільний українсько-німецький проект, за ініціативи єврейської громади Дюссельдорфа.
Матіас Ріхтер, організатор проекту, представник єврейської громади міста Дюссельдорф: Цей проект – це спогад про трагедію Бабиного Яру 75 років тому. Ідея виникла в єврейської громади Дюссельдорфа за сприяння єврейської громади Чернівців. Спершу ми організували ворк-шоп із чернівчанами – це була перша гімназія Чернівців, університет, також єврейська громада і музей, ми планували, як це буде виглядати. Ми брали інтерв’ю в очевидців Голокосту, зняли фільм про це. Особливими для нас є Клара Кац та Катерина Терлецька. Клара Кац пережила два концтабори у семирічному віці. А пані Катерина була свідком різні у Садгорі, тому своєю теперішньою діяльність вона хоче зробити так, аби люди про це пам’ятали.
Леонід Мільман, голова правління Єврейської громади Чернівецької області: Виставка триватиме протягом двох тижнів, до 31 грудня. І після цього поїде в Дюссельдорф. Тут зібрані унікальні спогади людей, які пережили катастрофу та їхніх нащадків. За результатами поїздки дослідницько-меморіального проекту відзнято фільм, який так само тут транслюється українською та німецькою мовами. Виставка вимагає заглиблення, ми спеціально обрали зал фонду «Хессед», тут є можливість прийти, уважно почитати. І ми впевнені, що хтось знайде щось нове, що дасть можливість осмислити або переосмислити факти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами