Інспектори з благоустрою та рятувальники вирушили в рейд, озброївшись квадрокоптером, йдеться у сюжеті "Подробности"
У приватному секторі на околицях Чернівців інспектори служби з благоустрою провели свій рейд. Шукали паліїв сухого листя та трави. У рейд захопили квадрокоптер, щоб побачити займання згори.
Інспектори кажуть, нерідко підпали трави чи сміття стають причиною масштабних пожеж.
"Було таке в нас, в Чернівецькій області, одна літня людина спалювала суху рослинність і внаслідок власної необережності, на жаль, вона загинула", - розповідає Андрій Семіон, головний інспектор Чернівецького міського відділу ДСНС України в Чернівецькій області.
Під час рейду виявили порушницю - жінка спалювала сухий бур'ян на городі. На неї складають протокол: вказують її прізвище, ім'я, вік та адресу, де зафіксований підпал. Справу передадуть до міської ради.
"Після того, як складається протокол, людину запрошують на адмінкомісію. Потім адмінкомісія, якщо це штраф - вирішує суму штрафу", - каже Олександр Меленчук, головний фахівець інспекції з благоустрою.
Читайте також: Призначили заступника Обшанського, який відповідатиме за паркування у Чернівцях
За спалювання листя чи сухотрав'я доведеться сплатити від трьохсот сорока до тисячі семисот гривень. Однак штрафи лякають не всіх, кажуть в інспекції з благоустрою.
"Якщо взяти 2016 рік весна-осінь, то було складено протоколів до 500. В 2019 році - починаючи з весни і зараз вересень місяць, - складено сім протоколів по спалюванню, ще зауважу: в основному, це люди пенсійного віку. Не дивляться телевізор, зайняті тільки городами", - повідомив Сергій Обшанський, начальник інспекції з благоустрою.
Інспектори додають: штрафи - це ніщо порівняно з тим, якої шкоди такі підпали здоров'ю та довкіллю. Тліле листя виділяє чадний газ, який може спричинити невиліковні захворювання. Тож радять непотріб не спалювати, а закопувати. Або ж удобрювати ґрунт.
Сюжет про Чернівці дивіться з 1:15
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами