Комісія міської ради при департаменті ЖКГ видала дозволи на знесення 94 дерев. Вони розташовані за 14 адресами. Про це повідомили у пресслужбі Чернівецької міської ради.
Як розповів кореспондентові ІА "АСС" директор комунального підприємства "Трест зеленого господарства" Олександр Брязкало, у більшості випадків просять знести аварійні дерева. Проте, також звертаються з такими проханнями задля знесення дерев у зоні будівництва.
Крім того, трапляються випадки, коли дерева розростаються і загрожують лініям електропередач або теплотрасам.
Найбільше дерев зносять у парку "Жовтневий" - 43. За словами директора парку Юрія Воронки, переважно мова йде про аварійні та хворі.
Люди часто скаржаться на небезпечні дерева, під якими їм страшно ходити. На їхні звернення реагували та подавали заявки на знесення цих дерев до ЦНАПу.
"Річ у тому, що це досить складна процедура. Ми не можемо просто спиляти дерево - необхідно отримати на це відповідні дозволи. Ми реєструємо у ЦНАПі заявку на знесення дерева, після чого остаточне рішення приймає комісія при департаменті ЖКГ, яка виїжджає на місце та вивчає ситуацію. Коли ж ми отримуємо відповідний дозвіл, та зносимо дерево, про себе дає знати інша категорія людей, які скаржаться на те, що ми руйнуємо флору парку", - каже Ю. Воронка.
Читайте також: Через теплу зиму на Буковині почали цвісти дерева
На території парку близько 6 000 тисяч облікованих дерев. Тому знесення 43-х, які становлять небезпеку для перехожих, не позначаться на екологічному стані міста.
Крім того, директор парку зазначає, що замість кожного з 43 знесених дерев посадять по два нових. Також парк планує долучитися до ініціативи "Висади мільйон дерев" та засадити частину парку, з боку вулиці Воробкевича.
Проте, у переліку призначених до зносу дерев є і цілком здорові. За словами пана Юрія, під час сильних злив каналізаційні мережі не витримують, внаслідок чого вода розливається територією парку, роблячи ґрунт вологим. Внаслідок цього чимало тополь у парку відчутно похилилися та становлять небезпеку для перехожих. Тож, вони також потрапили до вказаного вище переліку.
Враховуючи цю проблему, надалі в парку планують засуджувати дерева, які вбирають вологу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами