У опорній ковід-лікарні Чернівців встановили сучасну кисневу станцію німецького виробництва, пише агентство новин АСС. Потужність станції 650 кубометрів кисню на годину. Так киснем зможуть забезпечити від 50 до 70 пацієнтів одночасно. Врахували і питання безпеки, обрали сучасний варіант обладнання.
«Ми говоримо про достатньо потужне обладнання від німецького виробника. Тут компресори, які качають кисень. Кисень звідси подається по трубах прямо у відділення. На все це було витрачено 4,7 мільйона гривень. За рахунок потужності цієї станції, а вона складає 650 кубічних метрів на годину, ми зможемо забезпечити значну кількість пацієнтів киснем. Особлива увага до питань безпеки, тому обрали сучасне обладнання з безпечною системою подачі кисню, вона герметична, можемо говорити про повну готовність до роботи», - зазначив Юрій Лесюк, заступник міського голови Чернівців.
Наші новини є у Facebook
Станція вже готова розпочати роботу, проте запустять її з наступного тижня. Потрібне ще додаткове навчання для працівників лікарні, а також все має відбутись за присутності представників від фірми-постачальника.
«21 квітня ми отримали за документами цю станцію і одразу знайшли приміщення для облаштування і установки. На установку і ремонтні роботи пішло близько 450 тисяч гривень. Ми дійсно пройшли пікові важкі моменти, було таке, що ми впродовж доби використали 4 тонни рідкого кисню і 325 балонів. Станція дійсно потужна, вона видає 650 метрів кубічних за годину, це означає, що від 50 до 70 пацієнтів одночасно зможуть отримувати кисень. Кажу від і до, бо є два режими роботи: автоматичний і ручний, тому різні цифри. Зараз у лікарні перебуває 21 пацієнт, 6 на концентраторах, а 15 пацієнтів ще важкі. Станцію ми поки ще не запустили. Чекаємо, що прийде інженерна група від постачальників, ще додатково навчать співробітників, які вже пройшли навчання, тоді вже запустимо. Є і пацієнти, яких ми не можемо перевести з одного відділення в реанімацію, тому трохи затримались. Але на наступному тижні ми вже це запустимо», - зазначив Анатолій Петричук, головний лікар першої міської лікарні.
Про важливість кисневої станції та про наступні, які встановлюватимуть в інших міських лікарнях розповіла Наталія Калмикова, начальниця управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради. Також посадовиця зазначила, що медзаклад планують зробити лікарнею інтенсивного лікування.
Новини ІА АСС є у Viber
«Перша міська лікарня у нас найбільш навантажена була, це наша найпотужніша госпітальна база, ми мали тут 166 ліжок у найважчий час. Ми наполягаємо на тому, щоб це була лікарня інтенсивного лікування, звертаємось з таким проханням до Міністерства. Також ми очікуємо запуску кисневої станції у 4 лікарні. Ми не зупиняємось на цьому, у планах є ще 3 лікарня», - зазначила Наталія Калмикова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами