Із аеропорту в місті Коломия, Івано-Франківської області два літаки АН-2 17 вересня почали розносити вакцину над територією Чернівецької області. Фахівці сподіваються, що такий метод допоможе зменшити випадки сказу, який в основному переносять лисиці. Вони розповіли та показали журналістам Інформаційного агентства АСС, яким чином розкидають вакцину.
Працівники ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області наголошують: це роблять лише над лісами та полями, оминаючи водойми і населені пункти. Свійським тваринам ліки не зашкодять, навпаки, будуть профілактикою від інфекції. Кампанія вакцинації диких тварин у Чернівецькій області запланована на чотири дні.
Читати ще: Загроза сказу. Буковинців закликають вакцинувати домашніх тварин (ВІДЕО)
Неля Голюк, керівник відділу ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області розповідає: "Розподіл вакцини в літаках іде автоматизовано. Всі літаки обладнані системою GPRS. Тобто, там, де буде проходити викидка вакцини, буде зазначатись точками на карті, яку передадуть нашому управлінню. Всього буде про вакциновано 5700 кв.км, і використано орієнтовно 115 тисяч доз вакцини. Вакцина – це приманка, виглядає, як сірниковий коробок, згори м`ясо у кістковому борошні, усередині знаходиться блістер з вакциною. Через місяць орієнтовно будемо проводити контроль за поїданням вакцини. Буде проводитись відстріл лисиць. Буде досліджуватись кров від лисиць та щелепи. В самій вакцині є тетрациклін і ці зуби будуть досліджуватись на наявність тетрацикліну.
Командир літака Сергій Макаренко каже, що роботу планують завершити до заходу сонця: "Летимо на Чернівецьку область будемо відпрацьовувати Заставнівський та Кіцманський райони".
Оператор Микола показав, як працює система розподілу вакцини: "Вмикаємо систему, засипаємо кубики у барабан, потім маємо обрати швидкість, із якою будуть вилітати кубики. Якщо летимо через село або водойми, ми все вимикаємо".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами