Уперше у Чернівецькій області почалась вакцинація лисиць, єнотовидних тварин від сказу з допомогою пероральної вакцини.
- Три літаки АН-2, так звані "кукурудзяники", почали працювати протягом двох днів на території західної Буковини, ще два дні на території Східної Буковини. Вакцина розкидатиметься тільки над територією лісових угідь, вона не буде розкидатися над містом Чернівці, над селами, лише над лісами, - в ефірі програми "Суть речей" на Радіо 10 повідомив Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
До таких заходів вдались через збільшення випадків сказу в області, причиною усіх були саме укуси лисиць, кажуть ветеринари. Кореспондент Інформаційного агентства АСС подивися, як проводять процедуру.
На вигляд це сірникова коробка коричневого кольору, в середині якої знаходиться вакцина, а зверху принада для лисиць, м’ясокісткове борошно, кажуть фахівці.
- Діє воно просто. Лисиця поїдає оцю принаду, розкушує всередині капсулу з вакциною і ліки потрапляють в організм. Впродовж 30 днів буде вироблений імунітет. В подальшому спеціалісти будуть спільно з лісовим господарством будуть проводити відстріл і контролюватимуть якість проведення вакцинації. Дана процедура на території Буковини проводиться вперше, тому є такий маленький ажіотаж. Але ця вакцинація проводилася вже у Львівській, Франківській, Рівненській, Волинській областях і показала гарні результати, - повідомив Олександр Александрюк.
Читати ще: Після вакцинації від сказу на Буковині проведуть відстріл диких лисиць (ВІДЕО)
Впродовж 30 днів в тварини буде вироблений імунітет. У подальшому спеціалісти спільно з лісовим господарством будуть проводити відстріл і контролюватимуть якість проведення вакцинації. Дана процедура на території Буковини проводиться вперше, тому є такий маленький ажіотаж. Але ця вакцинація проводилася вже у Львівській, Франківській, Рівненській, Волинській областях і показала гарні результати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами