Людмила Григорчук: Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Де саме проводитиметься,чи шкідлива для людей і домашніх тварин?
Олександр Александрюк: Згідно плану роботи Держпродспоживслужби буде проводитися планова вакцинація лисиць, єнотовидних тварин з допомогою пероральної вакцини. Вона мала проводитися з 14 вересня, але переноситься на 19-20 число, бо у Івано-Франківську ще не завершили цю роботу.
У нас працюватимуть три літаки АН-2, так звані кукурудзяники. Вони працюватимуть два дні на території західної Буковини і два дні на території Східної Буковини. Вакцина розкидатиметься тільки над територією лісових угідь, вона не буде розкидатися над містом Чернівці, над селами, не буде розкидатися над полями, лише над лісами. Не треба боятися цієї вакцини.
Читайте також: Впливовий АССпект: Вакцина від сказу, яку розкидатимуть з літаків, до міста не потрапить
Чому так багато розмов? Бо ми заздалегідь попередили усі структурні підрозділи, медіа, що таке у нас буде проводитимуться. Нам краще, щоб до початку вакцинації обговорилися ці питання, щоб люди знали, що і як. Вакцина буде у вигляді сірникової коробки коричневого кольору, в середині буде знаходитися вакцина, а зверху буде принада для лисиць, це м’ясокісткове борошно. Діє воно просто. Лисиця поїдає оцю принаду, розкушує всередині капсулу з вакциною і вакцина потрапляє в організм. Впродовж 30 днів буде вироблений імунітет. В подальшому спеціалісти спільно з лісовим господарством будуть проводити відстріл і контролюватимуть якість проведення вакцинації. Дана процедура на території Буковини проводиться вперше, тому є такий маленький ажіотаж. Але ця вакцинація проводилася вже у Львівській, Франківській, Рівненській, Волинській областях і показала гарні результати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами