Про це розповів керівник ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк у програмі "Суть Речей" на Радіо 10.
Нагадаємо, що на Буковині проводитиму масову вакцинацію проти сказу: літаками розкидатимуть приманки з вакциною.
Людмила Григорчук: Наскільки нагальною була ця проблема? Сказ. Чернівецька область потерпає від цієї хвороби?
Олександр Александрюк: У нас є сказ. У 2017 році у нас було 9 випадків сказу, 5 – собак і 4 випадки лисиць. Всі собаки захворіли від укусів лисиць.
У 2018 році за 8 місяців маємо на території Буковини 4 випадки сказу серед домашніх тварин, три випадки з собаками і один випадок кота. Це Герцаївський, Сторожинецький, Новоселицький та Вижницький райони. Ми маємо інформацію, що ці всі собаки і коти були покусані безпосередньо лисицями. Хочу сказати, що по статистиці у 2017 році було 868 випадків укусів людей різними видами тварин. 288 – безпритульними. У 2018 за 8 місяців вже є зареєстровано 540 укусів людей. Ситуація складна. Маємо багато безпритульних тварин. Ми вважаємо, що така вакцинація зменшить захворюваність на сказ.
Людмила Григорчук: Чи пошкодить домашній тварині, якщо вона з’їсть вакцину?
Олександр Александрюк: Ні. Навпаки, буде корисно. Користуючись нагодою, хочу запросити всіх провести планову вакцинацію від сказу. Ми ходимо по дворах, робимо вакцину, але не всі є вдома, запрошую приходити до ветеринарних клінік, приходять і ми провакцинуємо тварин безкоштовно.
Людмила Григорчук: Наскільки серйозна хвороба, сказ?
Олександр Александрюк: Це небезпечна вірусна хвороба, спільна для тварин і людей. Вона вражає нервову систему, можуть бути паралічі, вона смертельна. Якщо вас покусала собака, то варто промини рану милом, краще звичайним, господарським, і звернутися обов’язково до медпункту, бо від неї немає лікування, лише вакцинація.
Читайте також: Як не заразитися сказом після укусу собаки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами