Як розповів Медіа агентству АСС Юрій Падурару, лікар-епідеміолог, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Центру контролю та профілактики хвороб, від початку року на Буковині зафіксували 13 випадків хвороби Лайма. З них - 11 у Чернівцях (троє дітей), та по одному випадку у Путилі та Сокирянах.
Лікар-епідеміолог зазначив, що 11 випадків інфікування стались ще минулого року. Проте виявили захворювання лише зараз.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«На початковій стадії на місці укусу кліща з'являється набряк, почервоніння і за день-два воно проходить. Але через два-три місяці з'являються важчі симптоми, що свідчать про другу-третю стадію захворювання», - розповідає Юрій Падурару.
Часто пацієнти звертаються саме на пізніх стадіях.
Більшу кількість пацієнтів у Чернівцях, лікар пояснює тим, що люди часто перебувають на природі в місцях, непризначених для відпочинку. У Чернівцях порівняно з іншими районними центрами велика кількість безпритульних тварин, собак, які є переносниками інфекції. Також до уваги береться і густота населення.
«На високу захворюваність хворобою Лайма в містах впливають проблеми з благоустроєм: трава, вища 20 сантиметрів, кущі та захаращення. Людям слід уникати таких територій», - зазначив лікар-епідеміолог.
Правильний одяг - перша лінія захисту. Найбільш безпечне — світле вбрання, яке максимально закриває тіло: верх на довгий рукав, штани можна заправити в шкарпетки, взуття закрите, на голові - кепка.
Використовуйте спеціальні засоби — репеленти (акарициди). Вони бувають у формі спрею або мазі. Для дітей є спеціальні гіпоалергенні варіанти.
Уникайте високої трави.Тримайтеся ближче до центру стежки під час прогулянки лісом чи парком.
Обов’язкове правило - огляд після прогулянки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами