Дебати DESPRO «Навіщо громадам об’єднуватись» відбулися у Кельменецькому районі. Це єдиний район нашої області,де ще не створено жодної об’єднаної територіальної громади.
За підрахунком експертів громади Кельменецького району лишень інфраструктурної субвенції за 2016-2018 роки втратили майже 60 млн гривень. Тобто, якби в районі існували ОТГ, то вони гарантовано отримали б кошти на розвиток інфраструктури, оскільки там працює формульний підхід, який враховує кількість населення та площу громади. Народний депутат України 1-ого скликання, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук же говорить, що ця цифра як мінімум в півтора рази більша, бо спрацьовує мультиплікаторний ефект – відремонтована дорога збільшує можливості ведення бізнесу, а утеплений садок чи школа дозволяє зекономити ресурси на опаленні.
Хоча і такі цифри не завжди могли переконати присутніх у перевагах функціонування ОТГ, учасники запитували цифр із бюджетів громад на що максимально конкретно відповів голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк: «Напередодні об’єднання в 2015 році бюджет села Михайлівка і селища Глибока складав 440 тис і 4,3 млн грн відповідно. Після об’єднання він склав більше 36 млн, з яких 50% були власні доходи, а це майже 18 млн! Сьогодні наш бюджет 69 млн, а власні доходи в ньому складають вже 58%. Коли всі платитимуть податки, незалежно від роду зайнятості, статків і посад, коли всі в громаді збиратимуться разом для обговорення проблем і напрямків розвитку, тоді все у нас буде добре», - підсумував голова Глибоцької ОТГ.
Читати ще: На Буковині створять ще одну ОТГ - Хотинську
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами