Замість цукерок – мед, замість магазинних соків – чай зі смородини та малини, а на обід – шматочок цибулі. Такі правила для своїх вихованців встановили у чернівецькому дитсадку №44. Саме у такий спосіб вихователям вдається вберегти діток від вірусних інфекцій та грипу під час епідемії.
Олександра Кравчук - сама мама чотирьох дітей. Але за майже 20 років, що працює вихователькою у садочку, жодного разу не була на лікарняному. Цьому вчить і батьків своїх вихованців
- У раціоні наших діток багато вітамінів, салатів з буряка, моркви, капусти, цибулі. За цитрусовими не ганяємося, обходимося рідною городиною, - каже вихователька. – Від осені до весни на підвіконні у тарілочці лежить цибуля. Її аромат вбиває віруси та бактерії. Також нарізаємо цибулю на обід. Малята вдома часто відмовляються від цього продукту, а в садочку, за компанію, всі з задоволенням їдять по шматочку. Часник не даємо, бо на нього в деяких дітей алергія.
Олександра Кравчук категорично відмовляє батьків купувати дітям цукерки. Натомість пропонує їсти мед – він і солодкий, і корисний. Так само не радить вживати соків у пакетах.
- Я переконана, що ніяких вітамінів у цих соках немає. Бо свіжий сік без консервантів не зможе простояти стільки часу і не прокиснути, - каже Олександра Володимирівна. – Я раджу батькам влітку перетерти смородину і малину з цукром в пропорції 1:2 і, не переварюючи, поставити це варення у холодильник. Взимку воно стане у пригоді! Чорна та червона смородина містять чимало вітаміну С.
Сушені, заморожені або перетерті з цукром ягоди можна заливати холодною або теплою водою і давати дітям пити замість соку чи чаю.
У сусідній групі із вірусними інфекціями боряться за допомогою аромотерапії. Вихователі разом з батьками зшили з лляної тканини невеличкі мішечки, які наповнили різноманітними травами. Кожна дитина має свій власний мішечок з індивідуальним підбором трав.
- В осінньо-зимовий період ми обов`язково розкладаємо на кожне ліжечко мішечки з травами. Так за допомогою аромату лікарських трав - ромашки, м'яти, звіробою, чебрецю, меліси, лаванди – боремося з вірусними інфекціями, - каже Леся Швидюк, вихователька. - Це натуральні засоби для підвищення імунітету, дезінфекції повітря.
Трави у мішечках замінюють в залежності від інтенсивності аромату – два чи три рази на рік. Саме завдяки аромотерапії, переконані виховательки, їхні вихованці стали набагато рідше хворіти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами