- Керівники закладів по-різному підходили до розподілу територій. Дехто просив, аби закріпили якомога більшу частину, аби 100% заповнити школу. Інші, навпаки, прагнули залишити певний відсоток місць для донабору, - розповів на брифінгу Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради. – Так званої спеціалізованої початкової школи, яка діяла при гімназіях, тепер не буде. Тому учнів набиратимуть не за конкурсом, а за територіальним принципом. І вже набравши їх, директори будуть вирішувати, чи можуть на конкурсній основі провести донабір учнів з інших територій. Звісно, у гімназіях цей відсоток вільних місць буде незначний, адже, відповідно до наказу МОЗ, у класі має бути не більше 30-ти учнів.
Читайте ще: 74 тисячі учнів на Буковині вивчають англійську мову. Освіта підбиває підсумки року англійської мови
Деякі школи Чернівців уже розпочали попередній запис першокласників, аби зорієнтуватися, скільки учнів наберуть за територіальним принципом.
- До нас дуже часто звертаються батьки за роз`ясненням. Їх турбує, аби не зникла спеціалізація шкіл. Адже багато хто обирав навчальний заклад саме для того, аби поглиблено вивчати німецьку або французьку мову, - каже Світлана Рудько, директор Чернівецької гімназії №7. – Сподіваюся, питання спеціалізації все ж буде враховане.
Освітяни кажуть: наразі МОЗ не повідомило, які документи потрібні для вступу до першого класу. Тому радять батькам з 18 квітня (після того, як виконком затвердить територіальну приналежність до шкіл) звертатися до навчальних закладів і писати заяви. Про всі подальші дії повідомлятимуть згодом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами