Нагадаємо, 2016 рік оголосили Роком англійської мови в Україні.
З 12 по 18 грудня 2016 року у навчальних закладах області проводитиметься Всеукраїнський тиждень англійської мови, в рамках якого – 14 грудня – День англійської мови.
14 грудня 2016 року об 11.00 год. у приміщенні бібліотеки Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» (м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 5) відбудеться закриття Року англійської мови в Чернівецькій області у формі круглого столу, де будуть підведені підсумки за участі представників органів крайової влади.
Довідково про хід року англійської мови в Чернівецькій області
Урочисте відкриття Року англійської мови відбулося 11.02.2016 в ОЦЕВ «Юність Буковини» за участю заступників голови облдержадміністрації та обласної ради. Дійство транслювалось Чернівецькою обласною телерадіокомпанією наживо. Захід також широко висвітлений місцевими ЗМІ.
У приміщенні Чернівецької міської ради 05 лютого 2016 року проведено форум «Chernivtsi GoGlobal», на якому була презентована «Програми вивчення та популяризації англійської мови в закладах освіти м.Чернівців на 2016-2020 роки»(сесією Чернівецької міської ради затверджено програму із кошторисом близько 3,5 млн. грн.).
Вам буде цікаво: "Yesли бы", "Nein", "На жаль, ні". Такі відповіді чернівчан на питання, чи знають вони англійську мову. Соціальний експеримент
Громадською організацією «Вижницький молодіжний блок» виграно грант на суму майже 10 тис. доларів. У районах області вишукано кошти на зміцнення матеріально-технічної бази кабінетів англійської мови, зокрема: у Хотинському районі – 7,7 тис.грн. (для придбання парт); Кельменецькому – 105,4 тис.грн. (для придбання технічних засобів); Кіцманському – придбано 1 інтерактивну дошку, ноутбук, плазмовий телевізор, 10 комплектів парт, 7 шкільних дощок, 9 кабінетів англійської мови підключено до мережі Інтернет; Новоселицькому укомплектувано кабінети Боянської, Новоселицької ЗОШ та Маршинецького НВК (адміністрація супермаркету «Добре» с.Бояни подарувала усім учням першого класу Боянської ЗОШ 33 підручники з англійської мови); у Путильському – 5 тис.грн.
НМЦ іноземних мов та міжнародних відносин ІППО Чернівецької області виграно грант на суму 150 тис.грн. для 6-ти навчальних закладів області за програмою «Навчання молодших школярів. JollyPhonics».
У 2016/2017 н.р. англійську мову як основну іноземну вивчають 67987 учнів, що складає 70,1% від загальної кількості учнів, це на 1935 більше ніж у 2015/2016 н.р. Ще близько 6 тис. вивчають англійську як другу іноземну (у минулому році 5,4 тис.). Отже, загалом по області вивчають англійську мову близько 74 тис. учнів, це майже 77% від загальної кількості учнів. Суттєве збільшення вивчення англійської мови відбулося у Заставнівському, Кіцманському (по 450), Новоселицькому (300), Сокирянському (259), Путильському (216) районах. Загалом в області у 195 класах поглиблено вивчають англійську мову 5810 учнів (м. Чернівці – 165 класів, Новоселицький район – 8, Сокирянський – 8, Хотинський – 5, Глибоцький – 4, Вижницький – 1, м. Новодністровськ – 1. У м. Чернівцях функціонують 3 навчальних заклади з поглибленим вивченням англійської мови: спеціалізована ЗОШ №22, лінгвістичні гімназії №4 та №7. Профільне навчання у 10-11-х класах філологічного (іноземної філології) напряму здійснюється у 44 класах ЗНЗ області. Ним охоплено 936 учнів. У 78% ЗНЗ області введено курси за вибором, спеціалізовані курси, факультативи, гуртки з англійської мови тощо.
У лютому 2016 року для учнів 10-11-х класів проведено онлайн-тестування з англійської мови на платформі міжнародного книжкового центру «Макміллан». Учні справились із завданнями на високому та достатньому рівнях, отримано відповідні сертифікати.
На базі Чернівецької гімназії №4 діє представництво щодо проходження тестування учнів та вчителів на рівень володіння англійською мовою та можливості отримання сертифіката міжнародного зразка. У цьому році 19 учнів склали міжнародні іспити FCE (старша школа), 14 – KET (середня школа), 18 – PET (початкова школа).
Упродовж останніх десяти років у загальнонаціональному рейтингу результативності виступу команда області на Всеукраїнських олімпіадах з англійської мови займає стабільно не нижче 9-го місця. Обласна інтернет-олімпіада з англійської мови для учнів 9-11 класів охоплює понад 150 учнів.
Крім цього, щорічні результати учнів області у ЗНО достатньо високі. У 2016 році за кількістю учнів, які набрали від 160 до 199,5 балів, Чернівецька область посіла 3-е місце в державі (після Львівської області та м. Києва), а учениця Чернівецької гімназії №2 Лісова Марина набрала 200 балів (вчитель Могила І.О.).
Вчитель англійської мови Чернівецької гімназії №5 Яківчик О.М. стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2016» і здобула 2-е місце в державі.
На сайтах 87% навчальних закладів області створено закладки, рубрики та блоги, присвячені Року англійської мови.
28.05.2016 за ініціативи громадської організації «GoGlobal» у співпраці з Британською Радою в Україні, Посольством США та Американським домом у Києві на підтримку Року англійської мови в Україні встановлено новий рекорд для України: проведено одночасно у понад 55 місцях по всій Україні найбільший мовний урок у світі. Чернівецька область долучилася до участі.
За ініціативи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації упродовж 2016 року проводиться серія методичних студій для вчителів-предметників та віртуальні школи для випускників навчальних закладів з питань підготовки до ЗНО. Вперше у цьому році створено комплекс віртуального супроводу курсів підвищення кваліфікації вчителів з усіх навчальних дисциплін, у т.ч. з англійської мови. Вперше в області створено інформаційний банк поточних, тематичних та семестрових контрольних замірів навчальних досягнень учнів, які можна використовувати для діагностування та підвищення якості знань з навчальних дисциплін, у тому числі з англійської мови.
Проект «GoGlobal. Вчителі англійської мови – агенти змін»проводиться лише в 7-ми областях України, в т.ч. і у Чернівецькій. Захід має на меті підготовку вчителів з різних регіонів України до виконання ролі вчителя-тренера. Майбутніх тренерів готують до проведення повноцінного 40-год. тренінгу для вчителів у своєму регіоні. Проект забезпечено навчально-методичними матеріалами, аудіо- та відео- супроводом. Фінансування здійснює Британська Рада в Україні, організаційну та методичну підтримку – МОНУ та обласні інститути післядипломної педагогічної освіти. Завдяки цій програмі до кінця 2016 року понад 60 тис. українських школярів зможуть навчатися з використанням методик, що відповідають міжнародним стандартам.
У 7-ми областях України, в т.ч. Чернівецькій, відбувається проведення моніторингу якості виконання програми «Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мов», створеної МОНУ та Британською Радою в Україні.
На базі 165 закладів області проведено літні мовні табори. Період проведення таборів – з 30.05 по 18.06.2016. У роботі таборів взяли участь 6721 учнів 5-10-х класів, 165 вчителів районів/міста Чернівці були задіяні до організації та проведення таборів. 5809 учнів взяли участь у літніх мовних таборах з англійської мови.
Важливо: Вчителів та дітей тепер преміюватимуть. За міжнародні іспити з англійської мови
Порівняно з минулим роком суттєво зросла не лише кількість літніх мовних таборів (з 47 до 165) та їх учасників (з 1615 до 6721) учнів, а й кількість волонтерів. У минулому році у Чернівецькій області підтримку та допомогу вчителям й учням літнього мовного табору Путильської гімназії надав представник волонтерської організації AISEC в Україні Станіслав Іващенко (це був єдиний волонтер). Влітку 2016 року працювали волонтери 2-х напрямків: 8 волонтерів-представників волонтерської організації AISEC у рамках програми «Go Camps» та 4 волонтери Корпусу Миру США в Україні, громадяни США. Крім цього, в таборах працював 31 студент-волонтер факультету іноземних мов ЧНУ імені Юрія Федьковича. Розпочато реєстрацію відбіркового туру Всеукраїнського проекту «Літні мовні табори – Go Camps» на 2017 рік.
У Проекті міжнародного партнерства шкіл у мережі Інтернет «E-Twinning» беруть участь 8 навчальних закладів області. Національною відзнакою за успішне партнерство з школами Європи відзначено гімназію №4 та СЗОШ №22 м.Чернівців.
До відзначення Року англійської мови підготовлено 3 спецвипуски газети «Освіта Буковини», постійно публікуються матеріали вчителів та учнів, розробки уроків та позакласних заходів. Проведено понад 300 різноманітних семінарів, вебінарів, круглих столів, конкурсів, фестивалів, педагогічних літературних читань та майстер-класів. У навчальних закладах усіх районів та міст області оформлено тематичні виставки та огляди літератури, у бібліотеках проведено позаурочні тематичні виховні заходи для учнів з метою популяризації вивчення англійської мови (тижні, місячники, вікторини, уявні подорожі тощо).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами