Серед головних уборів - такі, що використовувалися ще до Другої світової війни.
Володимир Самолюк має незвичайне хобі – колекціонує службові кашкети. Чоловік не купує їх, а здебільшого отримує в подарунок від друзів. У його колекції – головні убори з Англії, Австрії, Польщі, Німеччини, Африки. Є рятувальні та міліцейські, льотні і танкові.
- У 2004 році я закінчив свій шлях офіцера - відслужив 25 років у Збройних Силх і системі МНС. Друзі, проводжаючи мене на пенсію, подарували захисний шолом, мовляв: «Аби захищав від усіх негараздів». Цей шолом став першим експонатом у моїй колекції, - розповідає Володимир Ярославович.
Близько року подарований шолом пролежав у чоловіка вдома. А потім вирішив його перенести на роботу - на той час Володимир Самолюк очолив управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернівців.
- Якось мій заступник звернув увагу на перший експонат. Розпитав усе про нього, роздивився… А наступного дня приніс мені ще три шоломи системи пожежної охорони та МНС України, - пригадує чоловік. – З тих пір колекція почала невпинно поповнюватися. При чому, якщо раніше вона була присвячена виключно пожежній охороні, то нині тематика значно розширилася. Зараз у мене назбиралося кілька десятків різноманітних військових кашкетів. На полицях усе не вміщується, деякі експонати доводиться тримати у шафі.
Читайте ще: У колекції Галини Абрам`юк – старовинні вишиванки
Володимир Самолюк не вважає себе колекціонером, бо, власне, спеціально не вишукує і не купує головні убори. Все приносять знайомі, колеги, друзі і родичі. Кожен кашкет – іменний, на звороті підписане прізвище, ім`я та посада людини, яка його носила. Тож колекціонер-любитель залюбки переказує історію кожного.
- Оці кашкети проходили службу в Іраку та Афганістані, - показує Володимир Ярославович танкову та льотну шапки. – Інший разом зі своїм власником ніс службу на атомному підводному човні. Є у мене також льотний шолом, який використовували льотчики ще до Другої світової війни.
Серед «найстарших» експонатів – перша радянська пожежна каска зразка 1924 року. Найсучасніша – фуражка залізничника, яку подарували зовсім нещодавно. Та якщо говорити про найдорожчий для колекціонера експонат, то це, без сумніву, берет прикордонника, що належить синові.
- Друзі та колеги по роботі, коли їдуть у відрядження за кордон, обов`язково привозять звідти чергову каску чи шолом. Так у колекції з`явилися каски пожежників з Америки, Австралії та Африки, - каже Володимир Ярославович. – На поличку виклав і свої власні фуражку та каску.
Серед льотних, танкових, пожежних та міліцейських головних уборів є один, що явно виділяється. Це не шолом і не каска, а звичайна лікарська шапочка із нашитим спереду червоним хрестом.
Вам буде цікаво: Колекція велика, ніхто не знає, що із нею буде, — чернівецьких інтелігентів хвилює доля спадщини І.Снігура
- У рятувальних підрозділах працюють медики. І вони рятують людські життя буквально в польових умовах, - говорить Володимир Самолюк. – Аби висловити повагу до них, я розмістив серед своєї колекції медичний кашкет. Його господар врятував не одне життя.
Відкривати спеціальну кімнату-музей головних уборів чоловік наразі не планує. Каже, у його кабінеті місця ще достатньо. Якщо знадобиться, змайструє ще кілька додаткових поличок. Аби тільки жоден кашкет не загубився.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами