Понад 300 лікарів із 10 областей України з’їхалися до Чернівців на наукову-практичну конференцію, де обговорювали найпоширеніші захворювання очей у дорослих та дітей, діагностику та лікування цих недуг.
Погіршення зору в Україні займає 6 місце серед усіх захворювань, пише ТРК "Буковина". Проблема кваліфікованих кадрів та сучасного обладнання часто стає причиною неефективного лікування. Під час конференції учасники обмінювалися досвідом запровадження новітніх технологій в офтальмології.
Валерія Мирненко, завідувач організаційно-методичним відділом ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса): «Конференція спрямована на практичну діяльність, тобто наші спікери діляться досвідом власних напрацювань. Або ж своїми особистими розробками. Такі конференції спрямовані саме на навчання".
Найбільше українці страждають від таких хвороб, як глаукома, кон’юнктивіт та катаракта, розповідають медики. Вилікувати їх можна за допомогою сучасних медичних препаратів та лазерної корекції. А от при травмах ока необхідне хірургічне втручання.
Тетяна Красновид, завідувач відділу посттравматичної патології ока ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса): «Важкі травми мирного часу суттєво відрізняються від тих, які набуті у зоні військових дій на Сході України. Це травми двосторонні, двобічні, які мають мінозривний характер, травми, які супроводжуються наявністю сторонніх тіл".
Читайте ще: Наших лікарів кличуть працювати за кордон. Оголошують про це - просто в медзакладах
Часто причиною погіршення зору стає захворювання на цукровий діабет, ураження нервової системи. У Чернівцях створені центри нейроденегеративних захворювань ока, де пацієнти проходять лікування.
Ярослав Пенішкевич, професор, завідувач кафедри офтальмології БДМУ: «У Чернівцях медичний університет разом із МОЗ створили центри. Університет має центр нейродегенеративних захворювань ока, де ми проводимо діагностику ока і лікування хворих на глаукому. Є позитивні серйозні успіхи. А подібні конференції проводяться для того, щоби діагностувати на найвищому рівні, на найсучаснішому обладнанні і не тільки діагностувати, а мати можливість лікувати сучасними технологіями, в тому числі лазером».
Вам буде цікаво: Фізкабінети сільських амбулаторій обладнали за європейські кошти
Сьогодні в Україні у кожного другого жителя є порушення зору, причому хвороби ока все частіше виявляють у дітей. До закінчення школи окуляри чи лінзи носять приблизно 40 відсотків учнів. Саме тому, наголошували учасники цієї конференції, важливо не лише надавати допомогу тим, хто має проблеми із зором, а й серйозно займатися профілактикою серед населення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами