"Неймовірні враження. Професійно, сучасно, з душею. Певно не зможу все передати словами..." - так про відкриття мистецького проекту «Тіні забутих предків. Виставка» написав у соцмережах Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.
У Львові відкрили унікальний мистецький проект «Тіні забутих предків. Виставка», присвяченого культовому фільму Сергія Параджанова. Саме цей фільм став знаковим для нашого Івана Миколайчука.
Це посвята народженню українського кіно, яке одразу стало могутньою зброєю української нації, дзеркалом незламної української душі, легендою, яка надихає, змушує задуматися, повернутися до джерел свого роду, дослухатися до голосу серця. Проект відбувся завдяки талановитим Павлу Гудімову та Андрію Алферову, навколо яких згуртувалися десятки митців, меценатів і просто небайдужих людей, які проклали місток через час довжиною 50 років.
Олексій Каспрук поділився враженнями від виставки: "Тішить, що виставка цікава і молоді, і тим, хто мав змогу побачити прем’єру фільму у 1965. Пишаємося, що народження українського поетичного кіно тісно пов’язано з Буковиною, її фольклором, легендами та душею. «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою» - фільми, які стали частинкою вічності і кожне нове покоління українців їх буде сприймати по-своєму, але те щемне відчуття дотичності, спільності джерел відчуватиме кожен."
Прологом виставки став уривок з листа Параджанова керівництву республіки:
"Перед вікнами моєї квартири на площі Перемоги нещодавно зведено новий величезний універмаг, звичайно ж, під назвою «Україна». Кожного разу, коли я дивлюся на нього, в мені мимо волі починає ворушитися невизріла думка про те, що і цю назву, і це місце – в своєму центрі – столиця тисячолітнього народу, столиця великої радянської республіки мусила б зберегти для урочого Будинку-музею, де були б зібрані українські стародруки, українська народна кераміка й різьба, українські ікони, кращі зразки усіх видів народного і професійного мистецтва минулого, реліквії видатних історичних і культурних діячів; де були б постійно діючі лекторії і кінозали з відповідними історико-мистецькими програмами і куди б, як і тепер, приїздили люди з усієї України, але не по штани і панчохи, як тепер, а по розум і смак, по знання історії і людської краси. Запевняю Вас, що за десять років культура народу зросла б на століття»...
Тепер черга за Чернівцями, впевнений міський голова: "Не дивлячись на спротив україноскептиків у Чернівцях нарешті цього року нам вдалося розпочати відродження кіно-мистецького центру Івана Миколайчука. Вірю, що це місце стане тою платформою, де сучасне і наступні покоління чернівчан будуть відкривати для себе силу справжнього українського кіно, культури і любові до власного роду!"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами