У Мамаївській ОТГ розповіли про новації у сфері медицини. Ця громада першою в Чернівецькій області наважилась передати дві сільські амбулаторії місцевому приватному підприємцю.
Що змінилося після такого нововведення та чи задоволені звичайні люди, кореспонденту ІА АСС розповіла голова Мамаївської ОТГ Наталія Катрюк.
"Після об’єднання ми перебрали на себе повноваження у всіх сферах життєдіяльності, окрім медицини. Медицину ми вже забирали у 2019 році, – розповідає голова Мамаївської ОТГ. – На території громади є дві амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. І на перспективі відкриття маленького ФАПу в селі Новий Киселів, де проживає близько 300 людей. Ми не утворювали свій центр первинної медико-санітарної допомоги, ми пішли трохи іншим шляхом. Після обговорення цього питання на громадських зборах, вирішили зробити наступним чином. Депутати домовились із місцевим приватним підприємцем щодо передачі йому амбулаторій. Він утворив нове підприємство ТОВ «МАК-МЕДИК», якому громада передала в орендне користування ці амбулаторії на таких умовах. Всі послуги першочергової допомоги йдуть повністю безоплатними, як це є в усіх амбулаторіях ЗПСМ. А всі решта послуг, які можуть бути додатковими – рентген, УЗД тощо, підприємець встановлює плату за них, щоб мати якийсь прибуток", – сказала Н. Катрюк.
Читайте також: Транспорт, кардіографи та нові амбулаторії: як змінилась сільська медицина Буковини.
Таку реформу медицини в першу чергу підтримали самі медики. А пацієнти після перших місяців роботи приватних амбулаторій приходили на сесію та дякували депутатам за це рішення.
"Якщо раніше при наявності 1800-1900 укладених угод з пацієнтами лікар отримував 8-9 тисяч гривень, то зараз при такому ж навантаженні зарплати лікарів суттєво зросли і зараз є нарахування і до 20 тисяч гривень, – продовжує Н. Катрюк. – Чи задоволені пацієнти? Нещодавно до нас на сесію прийшла жінка, яка з приємністю всім дякувала за такі зміни в медицині. Розповіла, що коли хворіла, викликала лікаря додому, бо важко було йти в лікарню, її оглянули, лікували і потім навіть лікарняний додому принесли. Тобто, люди бачать зміни і їх оцінюють. Але разом з тим це не означає, що громада просто віддала медицину у приватні руки і все. Ми стоїмо поруч, контролюємо і допомагаємо. Цього року спільно закупили нові сумки для сімейних лікарів, допомогли облаштувати їм робочі місця. Так само долучається і громадськість. Одна із наших односельчанок, яка тривалий час перебуває за кордоном, придбала автомобіль швидкої допомоги. Ми своїми силами розмитнили його і зараз наша амбулаторія має ще один додатковий автомобіль швидкої допомоги. Крім того, ми потрапили у державну програму будівництва амбулаторій і цього року розпочнемо у Мамаївцях будувати ще одну амбулаторію. Паралельно готуємо документи на нову амбулаторію і в Лужанах".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами