Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю інформагентству Інтерфакс-Україна, пише ІА АСС.
«Перегляд підходів до визначення реального прожиткового мінімуму - це вимога часу. Ми маємо, нарешті, сказати людям, яким є реальний прожитковий мінімум. Тому що на сьогодні це фактично рівень виживання, а не проживання. Іноді дивуєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив'язати до виміру гідного життя людини. Тому передусім треба змінити підходи і сферу його застосування», - сказала Лазебна.
Читайте також: Україна отримала $2,1 мільярда траншу МВФ - Нацбанк
Міністерка зазначила, що на сьогодні в 40 законах виплати, штрафи і надбавки прив'язані до прожиткового мінімуму, у зв'язку з чим у держави склалася патова ситуація, коли через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може ефективно управляти соціальними стандартами.
Наші новини є у Facebook
«Тому спільно з профільним комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, щодо формули визначення: буде він становити 40% від середньої заробітної плати у країні чи визначатиметься нормативно-структурним методом», - додала вона.
Відповідаючи на запитання, чи буде у бюджеті наступного року він зафіксований на такому рівні, Лазебна заявила, що так має бути, «але ми маємо визначитися, як ми досягатимемо цього стандарту».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами