Міносвіти планує поступово збільшувати відсоток викладання українською в школах нацменшин так, щоб у старших класах 60% предметів викладали державною мовою.
Про це заявила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “Прямий”.
МОН, каже Гриневич, обрало модель поступового збільшення відсотку викладання українською мовою у навчальних закладах нацменшин.
“Коли дитина росте, – її рівень [української] стає B1, B2… – то в цьому випадку вже можна вести ширший спектр предметів [українською]. І ми плануємо вийти на кінець школи на 60% викладання українською мовою“, – заявила керівниця Міносвіти.
За словами міністерки, така ж модель працює в Естонії.
“І жодних обурень не було, коли вони застосовували цю модель”, – додала вона.
Нагадаємо, під час голосування за закон “Про освіту” депутати Верховної Ради посперечалися щодо мовної статті. У результаті обговорення в кулуарах ВР було складено нову редакцію цієї статті та ухвалено її з голосу. Повний текст мовної статті є тут.
Читати ще: Закон забезпечує рівні можливості для всіх - Президент підписав Закон про освіту
28 вересня Міністерство закордонних справ України спрямувало закон “Про освіту” на експертизу до Венеціанської комісії. А вчора, 12 жовтня, ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті нового закону “Про освіту” та ухвалила в своїй резолюції майже всі поправки угорців та румунів.
У МОН зазначили, що ця резолюція має рекомендаційний характер, та повідомили, що висновок Венеціанської комісії з’явиться не раніше кінця 2017 року.
Також у Міносвіти розробили проект базового навчального плану, в якому прописали кількість годин для вивчення мов національних меншин у початкових класах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами