Міністр наголосив, що Буковина демонструє високий рівень сталості освітнього процесу, облаштування закладів освіти захисними спорудами та створення класів безпеки, пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу МОН.
«Освітяни та місцеві органи виконавчої влади докладають максимум зусиль, аби заклади освіти стали територією безпеки. Зокрема, розроблено паспорти безпеки закладів, схеми маршруту в укриття під час повітряних тривог, встановлено відеоспостереження, кнопки швидкого реагування для виклику правоохоронних служб, проведено тренування тощо. Завдяки злагодженій роботі на кінець 2022 року вдалось облаштувати укриття у 92% дитячих садків, 97% шкіл і 100% профтехів та університетів», – зазначив Сергій Шкарлет.
Загалом в області є 860 закладів освіти, які забезпечені укриттями.
Як йдеться у дописі Міністерства, унікальністю Чернівецької області є те, що у 52 адміністративно-територіальних одиницях області проживають представники понад 70 національностей і народностей. Для забезпечення освітніх потреб населення краю сформована відповідна мовна мережа закладів освіти.
Державна мова є мовою освітнього процесу у всіх закладах освіти. Водночас забезпечується надання освітніх послуг румунською мовою у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Іврит та польську мову вивчають як факультативний предмет.
Також зазначається, що за період воєнного стану до освітнього процесу у Чернівецькій області залучили понад 9 тисяч дітей з-поміж ВПО та працевлаштували понад 50 педагогів-переселенців.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами