Тепер кожен постачальник енергоресурсу самостійно визначає ціну, яка залежить, насамперед, від вартості газу на європейських біржах. У Європі впродовж останніх місяців спостерігались тенденції до здорожчання газу. До прикладу, ціна газу на європейському хабі TTF з 25 листопада по 24 грудня зросла на 25,7%, а на хабі NCG на 26,8%. У ТОВ «Чернівцігаз Збут» підвищили вартість газу лише на 11,7%.
«Чернівцігаз Збут», як найбільший постачальник газу в області, купує імпортний газ в оптових постачальників. Від них підприємство отримало січневий газ за ціною 9,62 грн за кубометр. Окрім вартості самого газу, також потрібно доставити імпортний ресурс до українського споживача, що передбачає сплату Оператору ГТС України тарифу на потужність – 16,4 копійок за кубометр. Націнка ж постачальника складає 13,8 копійок на кубометрі. Тобто в підсумку постачальник газу впливає на кінцеву ціну на блакитне паливо мінімально.
Доступ до вітчизняного газу для багатьох компаній обмежений, бо продається на українських хабах у мізерній кількості. НАК «Нафтогаз» - монополіст на цьому ринку, він має привілейований доступ до газу українського видобутку, який є дешевшим за імпортний.
Актуальне для українців питання про тарифи на природній газ, залежить від наявності рівного доступу газопостачальних компаній до газу вітчизняного видобутку. Саме за логікою однакового доступу і побудована реформа ринку енергетики в Україні, яка в кінцевому результаті покликана дати максимум можливостей людям при виборі постачальника газу, а компаніям – можливість чесно конкурувати між собою.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами