Обігірвачі у класах, учні у куртах, скорочені уроки – так виглядає навчальний процес у Вижницькій школі. Адміністрація закладу розповідає, що ситуація складна і неприємна, втім не критична.
«Фахівці газової служби сказали, що шкафна у нас у аварійному стані. Там така деталь як редуктор, що занижує тиск, зношений. Цей елемент нам виточують на верстатах і слід чекати 30 днів. Але від 26 вересня, як ми заплатили 80 тис грн., уже пройшло більше 30 днів – а ми досі мерзнемо, - говорить Оксана Сичова, в.о. директора Вижницької школи. – Опалювальний сезон уже у всіх розпочався – тільки не у нас. Добре, що природні умови не морозні. На сонячній стороні у класах 17 градусів, щоправда, є кілька класів, де температура 14 градусів, там батьки з дому принесли обігрівачі.»
Аби навчальний процес був комфортнішим – уроки і перерви скоротили до 35 та 5 хв відповідно. За словами директорки школи, стан захворюваності дітей не погіршився.
«Ми не виходимо з кабінету газовиків. Моя дитина теж навчається у цій у школі. То пече нас усіх. При чому ми заплатили більше місяця тому за шкафну, а нам не кажуть, коли буде і як. Не можемо порозумітись з підприємством «Чернівцігаз», - коментує заступник міського голови Вижниці Сергій Колотило. - Що від нас – ми зробили. Нам дали рахунок і ми оплатили. На старій техніці не хочуть вмикати, водять нас за ніс».
У АТ «Чернівцігаз» пояснюють, що у цій проблемі вони не винні – звернення про заміну деталі надійшло занадто пізно.
«Дефектний акт про непридатність для подальшого використання газорегулючого обладнання ми надали школі ще у січні цього року, а договір на проектні та будівельно-монтажні роботи був укладений 19 вересня, оплату здійснили у жовтні, - пояснює Вікторія Голодняк, прессекретар АТ «Чернівцігаз». - Відповідно виробництво ШРП (шкафний регуляторний пункт) займає час, і запланована дата поставки - початок грудня 2019 року».
На фото: шкафний регуляторний пункт
Однак, враховуючи всю складність ситуації, фахівці газової служби обіцяють зробити все можливе, щоб забезпечити газопостачанням школу до тих пір, поки надійде нове газорегулююче обладнання. Є варіант відреставрувати стару деталь для тимчасового користування, поки немає технічних навантажень. До кінця тижня цю проблему намагатимуться вирішити – запевнили у «Чернівцігаз».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами