Для запуску освітнього процесу на Буковині потрібно вирішити три наступні питання: наявність укриттів-сховищ в навчальних закладах, здійснення підвезення учнів, і третє – проживання внутрішньо переміщених осіб в закладах освіти, адже більшість закладів стали прихистками для переселенців. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС повідомила очільниця департаменту освіти Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр.
Отримуйте новини в Telegram
Всього у Чернівецькій області налічується 349 шкіл, 387 дошкільних навчальних закладів.
Станом на сьогодні, 6 липня, 120 шкіл області не мають змоги розпочати офлайн чи змішану форму навчання.
За попередньою інформацією департаменту освіти, вони розпочнуть навчання дистанційно. Причини такого рішення назвала очільниця департаменту освіти:
«Перший і найвпливовіший чинник дистанційного навчання - відсутність укриттів, наступний за важливістю - відсутність шкільних автобусів, адже 111 зі 158 наших шкільних автобусів ми виділили для потреб армії, та в меншій кількості випадків на дистанційний формат навчання впливає проживання там внутрішньо переміщених осіб. Наразі це найменша проблема для нас, адже лише в 5 закладах тимчасово проживають люди».
Перш за все до початкового навчання повертатимуть учнів початкової школи, адже такі дітки є найменш адаптованими до дистанційного навчання, яке потребує колосальної самоорганізації. Ситуація з кількістю може змінитись надалі.
Департамент освіти спільно з представниками територіальних громад здійснює оптимізацію розміщення внутрішньо переміщених осіб.
«Розселяємо людей з садочків та шкіл. Проте допоки не проводимо виселення з гуртожитків. Тут намагаємось запустити змішану систему навчання, при цьому залишивши людей жити в гуртожитках. Така політика наразі проводиться в коледжах та університетах ЧНУ та БДМУ, попередньо тут буде діяти змішана форма навчання», - розповіла Оксана Сакрієр.
Освітяни працюють з представниками ДСНС щодо адаптації укриттів. Більшість закладів області фахівці надзвичайної служби вже проінспектували та видали приписи, що потрібно зробити для того, щоб укриття не просто були, а стали максимально безпечними.
«Наші заклади освіти намагаються виконувати всі умови вказані в приписах. Наступний крок для нас – це акт готовності укриттів.
Працюємо на короткострокову перспективу – визначаємо стадію підготовки до нового навчального року. Та довгострокова перспектива – коли ми розуміємо, що наше головне питання – безпека. Це відтепер питання номер 1 в освітньому процесі. Тому ми мусимо знаходити фінансування та надалі удосконалювати наші укриття», - наголосила Оксана Сакрієр.
Освітяни працюють над форматом «Школа – територія безпеки». Це означає, що в закладах освіти повинні бути всі умовні позначення, розроблений паспорт безпеки закладу, всі сторони освітнього процесу мають знати, в які укриття їм слід йти. Проводяться тренування. Також важливою є кнопка швидкого реагування для швидкого виклику служб, наголосила Оксана Сакрієр:
Наші новини є у Facebook
«Маємо забезпечити 100 відсотків дітей укриттям. До прикладу, якщо в закладі 400-500 учнів, а укриття адаптоване тільки на 100 осіб, підвал має подвійний вихід, ДСНС підтверджує, що таке укриття відповідає вимогам найпростішого укриття - у такому випадку ми можемо використовувати укриття лише для 100 осіб: це і діти, і персонал. Всі інші – йдуть на змішану, позмінну форму навчання. Відбуватиметься чергування між учнями. Ми проробляємо та рекомендуємо систему двозмінного навчання, але і заклади можуть самостійно визначити зручний підхід для них. Важливим є момент соціалізації дітей. Тому пробуємо такий формат».
Як тільки постане питання загрози безпечності навчального процесу – відбудеться повне призупинення навчання, повідомили в департаменті освіти Чернівецької ОВА.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами