Конкурс на отримання грантів для реалізації проектів культурно-освітнього напрямку від чернівецького благодійного фонду "Кращим Бути" відбувається четвертий рік поспіль, розповіла у коментарі ІА АСС засновниця та виконавча директорка фонду Оксана Лелюк.
Цьогоріч грант від благодійного фонду отримали 5 проектів. Один із них – направлений на перевидання книги "Буковина. Її минуле і сучасне".
"Спершу проект був розрахований на друк книг, але меценати та засновники фонду запропонували керівнику проекту не лише перевидати цю книгу, а й зробити її в електронному варіанті, відсканувати у гарній якості і зробити таким чином, щоб ця книга була у загальному доступі. Тому що більшість людей зараз орієнтовані на електронні видання", - каже Оксана Лелюк.
Керівник проекту Павло Колядинський, директор Чернівецького екскурсійного бюро погодився з пропозицією засновників фонду, тож уже найближчим часом рідкісна книга буде відсканована і з'явиться у загальному доступі на сайті муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського. З цієї нагоди відбудеться також презентація, додала Оксана Лелюк.
"Чим корисний цей проект, насправді ця книга – одна з небагатьох, яка достовірна і написана доступно, у зручній формі. Вона буде корисна не тільки екскурсоводам, історикам, краєзнавцям, людям, які цікавляться історією Буковини, а й думаю була б цікава також учням та студентам", - зазначила директорка благодійного фонду.
Перше і єдине повне видання було здійснене силами буковинської інтелігенції у 1956 році, в Парижі.
Автори книги: Аркадій Жуковський – професор, український громадський і політичний діяч, член проводу ОУН, родом з Чернівців.
Теофіл Бриндзан – професор, громадський діяч і педагог. народився у с. Товтри на Заставнівщині.
Денис Квітковський – голова проводу ОУН, доктор права, адвокат, родом з Садгори.
Як розповіла ІА АСС Леся Щербанюк, директорка муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського, сьогодні у бібліотеці зберігаються 3 примірники книги "Буковина. ЇЇ минуле і сучасне". Один з цих примірників перейшов разом з фондом самого Анатолія Добрянського, другий бібліотека отримала з фонду депутатки Чернівецької міськради Валерії Фірсанової і третій примірник рідкісної книги у бібліотеку передала поетка Тамара Севернюк, яка перейшла до неї від викладачки ЧНУ.
"Цими книгами активно користуються, донедавна ще навіть робили ксерокопії з книги. Книга видана за кордоном. Над її створення протягом багатьох років працювали троє науковців з Чернівців, які опиралися на дуже потужну джерельну базу. Примірників вийшло небагато. Це видання не втратило своєї актуальності і сьогодні. Книга легко читається, матеріал укладений по історичних періодах та розділах: культура Буковини, освіта, музика, історія і так далі", - розповіла Леся Щербанюк.
Окрім перевидання книги, гранти від благодійного фонду "Кращим бути" здобули також інші проекти.
Один з яких має назву "Волонтренд". Проект подала школа лідерства, він орієнтований на те, щоб привернути увагу до волонтерської роботи.
"Чомусь часто вважають, що волонтерська робота – це робота лише для молоді. А я не так давно була у Словенії і звернула увагу, що на фестивалі, якому більше 60 років, волонтерять дорослі люди, які мають роботу і є доволі успішними. Тобто волонтерство – це ширше поняття, ніж просто безкоштовна допомога. Більше того, у рамках цього проекту передбачається залучення якомога більшої кількості волонтерів та створення такої собі волонтерської спілки", - розповідає Оксана Лелюк.
Одним із п'яти проектів, які отримали грант є також проект "Буковинчики", який передбачає видання книги з оповіданнями буковинських авторів. Книга гарно ілюстрована і мала б сподобатися дітям, певні засновники благодійного фонду "Кращим бути".
Читайте наші новини в Instagram
Грант отримав також проект створення у Чернівцях муралу пам'яті Володимира Івасюка.
"Це буде не його портрет, а зображені гарним шрифтом слова пісні "Червона Рута", тому що, за словами керівника проекту, більшість людей в Україні не зовсім асоціюють ім’я Івасюка з Буковиною. Автор проекту вважає, що це несправедливо", - каже засновниця фонду.
З місцем створення муралу поки що не визначилися.
Крім того, завдяки БФ "Кращим бути" у Чернівцях планують реалізувати проект направлений на інженерний коворкінг. Планується створення локації, де кожен охочий зможе спробувати себе у ролі майстра: спробувати різьбу по дереву, попрацювати з верстатом, чи полагодити велосипед.
"Там буде відповідна техніка і будь хто, хто немає такого досвіду, а хотів би спробувати і не має де та чим, матиме можливість зробити це на спеціальінй локації", - зазначає директорка благодійного фонду.
П'ятий проект, який здобув грант цьогоріч, має назву "Бібліотеч". Він направлений на те, щоб створити вільний осередок для одночасної роботи і дозвілля молоді: читання книг, активного проведення часу, спілкування. Це локація, де можна буде організовувати різні заходи.
Читайте також: У Чернівцях створюють мобільний туристичний додаток міста
Окрім п'яти зазначених проектів, які отримали гранти від благодійного фонду, є три проекти, які меценати фонду "Кращим бути" вирішили підтримати окремо.
"Зокрема до нас звернулася представниця парку імені Юрія Федьковича у Чернівцях. У своєму проекті вона висловила побажання врятувати сцену, яка знаходиться у цьому парку. Сцена псується і над нею потрібно зробити дах. Цей проект підтримав Володимир Мороз", - розповіла Оксана Лелюк.
Роман Клічук особисто підтримав проект Інги Кейван - коворкінг "Свято однієї вулиці". Проект передбачає щорічний вуличний відкритий коворкінг, який проводитиметься на вулицях міста Чернівці. Основна ідея – щоб кожного разу активність була сконцентрована на різних вулицях міста. Ідея направлена на формування активної громади різних соціальних груп міста.
Ще один проект підтримав Василь Зазуляк. Це "Вікенд для мам". Його основна мета – надати психологічну допомогу матерям, які виховують дітей з інвалідністю. Для організують виїзне свято.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами