В програмі «Суть Речей» Ярослав Курко, представник партії «Народний Фронт» та Віталій Мельничук від ВО «Свобода» розповіли про своє бачення розвитку подій щодо об’єднання БДФЕУ та ЧНУ.
Віталій Мельничук: Дуже важлива ситуація склалася протягом двох тижнів на рівні ВНЗ, який заявив про себе, про те, що він не згоден з тим умовами, які не запропоновував, а практично примусив взяти до уваги Міністерство освіти. 28 січня, через Інтернет, громадськість отримала інформацію, що буде реорганізований БДФЕУ. Чому, яким чином приєднаний він до ЧНУ. Попередніх жодних кроків не робилося. Ні студенти – більше 2000, ні викладачі і працівники – майже 500, не були належним чином повідомленні. Місцева влада не була в курсі справи. Це спричинило протистояння, яке можна було зовсім інакше позиціонувати. На мій погляд, процедура ознайомлення з громадськістю, студентами, викладачами була абсолютно неправильно позиціонована. Такі речі не можна робити. Ми від Чернівецької обласної ради мали можливість обговорювати це питання і була проведена комісія з питань освіти і науки, на якій я був присутній. Був відповідний документ-висновок комісії, потім, оскільки викладачі і студенти просили, щоб облрада дала своє бачення і висновок, щодо підтримання чи не підтримання цього, ми висловилися на сесії про недопустимість процедури такого приєднання. І це питання я, як заступник голови облради, мав можливість донести до Міністерства в Києві. Чекаємо відповідей. Поки через «Молодий Буковинець» ми бачимо відповідь від першого заступника Інни Совсун, яке передбачає продовження їх дій. Немає діалогу, є проблема, яка не вирішується. Будемо чекати конструктивної відповіді від Міністерства.
Ярослав Курко: Коротенька ремарка з приводу об’єднання. Я тільки з мітингу, присвяченого трагедії в Дебальцеве. Ми з Петром Кобевко обговорили ситуацію відносно об’єднання. Коли був мітинг, коли виступав лідер «Радикальної партії», і один із молодих запальних депутатів від «Свободи» в міській раді сказав таку фразу: «Ми з Прядком разом вигнали режим Януковича, ми виженемо і цей». По-перше, Прядко разом зі своїми студентами ніколи режим Януковича не виганяв, а захищав. Нехай спочатку розберуться, кого вони виганяли і хто. По-друге, два вузи є державної форми власності, власником є держава, ніяких захоплень, тим більше рейдерських, не відбулося. Інша справа, трішечки не зовсім такий звичний спосіб – можна з цим дискутувати. Приїхала комісія, переговорили, послухали дві сторони. Ніхто студентів, викладачів на вулицю не виганяли. У нас, на превеликий жаль, склалась традиція, коли у 90-х роках директори технікумів, фінансових шкіл із дипломами, грошима, їхали в Київ і відкривали на базі цих профтехучилищ вузи, не змогли забезпечити їх кадрами, не дають нормальної освіти, а тепер, коли постало питання про їх об’єднання і про надання більш якісної освіти, звичайно, вони поступають в такий спосіб. Але, я думаю, держава розбереться. Чи з цим урядом, чи з іншим, все рівно на державному рівні потрібно це питання вирішувати.
Віталій Мельничук: Не комісія приїжджала, а Олег Шаров, який заміст того, щоб якісь питання правильно вирішувати, просто як той автомат кулеметом «скосив» і студентів, і викладачів. Комісія можливо буде, я сам особисто був на зустрічі з Інною Совсун. Вона говорила, що планує це робити, але з відповідей «Молодому Буковинцю» цього зараз не видно. Тому до комісії ми зачекаємо. А стосовно на рахунок нашого депутата, він висловлював свою точку зору, тому що дійсно допік, за його словами, режим Яценюка.
Ярослав Курко: Якщо «Свобода» разом з Прядком виганяли Януковича, то я вас вітаю. Це велике завоювання
Віталій Мельничук: «Свобода» разом з Прядком не виганяла Януковича. Дослівно передавайте слова депутата. Ми можемо перевірити, там 3,5 хв. записано. Тих слів, що ви там говорили, не було.
Людмила Григорчук: У Слухача було питання і про інші заклади. Зокрема Кіцманський аграрний технікум.
Ярослав Курко: А щодо районних закладів освіти, то якщо там немає студентів і набору, то що я можу зробити.
Віталій Мельничук: Ви дізнавалися про набір? Є і студенти, є і набір, просто він був у сільськогосподарському агропромисловому підпорядкуванні. Прийшов освітній, так само як Фінансовий університет перейшов із фінансового відомства у освітній. Тут немає розуміння правильного його застосування. Розуміння приходить тоді, коли виясняються обставини очі в очі. Міністерство і, на жаль, уряд Яценюка про це не говорять, тільки рубають.
Ярослав Курко: Для того влада на місцях, щоб підказувати туди в Київ, що потрібно робити.
Віталій Мельничук: Підказуємо, їдемо і спілкуємося.
Людмила Григорчук: Дослухаються?
Віталій Мельничук: Частково. Ярослав Курко: По-друге, освіта повинна бути в одних руках, е не по всіх міністерствах і відомостях розкидана. Вчити повинні вчителі – Міністерство освіти і науки, а не фінансове і аграрне.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами