На вулиці може застати зима 21-річного інваліда війни, учасника АТО Дмитра Савчука з Борівців Кіцманського району
Про це пише газета "Вільне життя"
Отримавши поранення у зоні бойових дій на Сході, після лікування у військовому госпіталі, хлопець змушений був повернутися до рідного села. Та його стара хата, успадкована ще від прабабусі, в аварійному стані й розвалюється на очах. Стіни просідають, у глибоких тріщинах, звідти дме холодний вітер, дерев’яні перегородки — трухляві, газ давно відрізаний…
В таких умовах Дмитро живе вже рік. Мама покинула сім’ю, коли йому було лише три рочки, а батька, який виховував хлопця, не стало чотири роки тому. Власної сім’ї Дмитро ще не створив.
Підтримують його чим можуть бойові побратими та волонтери, вони ж і наполягли, щоб звертався до чиновників за допомогою для покращення житлових умов. Хлопець соромився, відмовлявся, та таки наважився. Сільський голова знає про проблему, однак у сільському бюджеті немає грошей, щоб придбати захиснику України інше житло чи навіть відремонтувати старий будинок. Та й робити капітальний ремонт старої аварійної оселі, де зараз живе Дмитро, доцільності немає, вона не підлягає ремонту, — пояснює борівецький сільський голова Олександр Гордей.
Вам буде цікаво: З 67-ми безробітних демобілізованих роботу знайшли лише 8-м.
Через інвалідність працювати фізично Дмитро не може. Коли помер його батько, 17-річний юнак вступив до Чернівецького професійного училища, але не завершив навчання. Безкоштовно провчився один курс, а потім за контрактом пішов служити в армію. Вже у березні 2014 року потрапив на Сумщину для обслуговування блокпостів, а в кінці травня — в м.Красний Лиман Донецької області.
Під час одного з боїв батальйон українських військових потрапив у засідку, Дмитро з товаришами хотіли допомогти побратимам, та бойова машина піхоти, в якій вони перебували, наїхала на протитанкову міну. Хвилею всіх викинуло на землю. Тоді Дмитро отримав осколкове поранення і контузію, через що згодом був комісований.
Зі своєю проблемою учасник АТО звертався і до районної та обласної державних адміністрацій, але і там нарікають на нестачу коштів та радять звертатися до місцевої влади. Ось таке зачароване коло виходить… Щоправда, в райдержадміністрації Д.Савчуку запропонували тимчасово поселитися в гуртожитку Кіцманського технікуму ПДАТУ, де він деякий час мешкав одразу після повернення із зони АТО. Але хлопець відмовився, бо не вважає це слушним варіантом, остерігається, що якщо зміниться влада, то його можуть виселити.
Читати ще: На Хотинщині побралися двоє учасників АТО
Надії на вирішення ситуації додає затверджений нещодавно Урядом новий механізм цільової грошової компенсації для придбання житла сім’ями загиблих учасників антитерористичної операції та інвалідами І-ІІ групи з числа учасників АТО. Згідно з Постановою КМУ від 19 жовтня 2016 р. №719, це дає можливість самостійно обирати найбільш прийнятне житло та купувати його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої Урядом, — повідомляється на сайті Всеукраїнського центру допомоги учасникам АТО.
Сподіваємося, Дмитрові Савчуку вдасться придбати житло завдяки нововведенням Кабміну та що знайдуться однодумці і товариші, які допоможуть хлопцеві подолати можливі бюрократичні труднощі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами