Як спільно розвиватимуть інноваційну інфраструктуру Україна Румунія та Молдова. Такий проект протягом двох років розробляв Центр реконструкції та розвитку. Підсумком став каталог винахідників та підприємств Буковини , що працюють за іноваційними технологіями.
Інформацію про усі підприємства Буковини, які працюють за інноваційними технологіями та винаходи наших науковців представники Буковинського центру реконструкції і розвитку збирали протягом двох років і надрукували в цьому каталозі.
Любов Бойко, представниця Буковинського центру реконструкції та розвитку: Задумка була така, щоб це була інвестиційна візитна картка нашого краю, і вона буде розміщена на нашому сайті, інвестори зможуть це побачити.
Експерти кажуть: за останніх кілька років кількість підприємств на Буковині, які працюють за інноваційними технологіями - скоротилась. На 80 відсотків на ринку поменшало й інноваційних продуктів. А це зменшує успіх конкуренції.
Василь Кифяк, професор ЧТЕІ КТУ: Дуже мало нових технологій, якщо в країнах Євросоюзу щорічно 80 відсотків підприємств впроваджують овації, то в нас це у 5-6 разів менше. Тому конкурувати а таких ринках нам важко, а з 1 січня, коли буде зона вільної торгівлі з Європейським союзом, нашим товарам, які створюються ще за старими технологіями , буде конкурувати складно.
Зовсім протилежно ситуацію оцінюють інші фахівці. Мовляв, якщо бізнесу вдається протриматись в існуючих умовах – це вже крок вперед.
Богдан Сторощук, кандидат економічних наук: Тим не менше, він знаходить способи , як за таких умов отримувати прибуток, і ці способи , які дають можливість бізнесу існувати всупереч існуючому законодавству – це теж інновації.
Якщо відстаємо в темпах впровадження інновацій, то робота інтелектуалів не припиняється. Наші винахідники мають успіхи у різних сферах.
Мірче Фрунзе, головний дослідник Румунського інституту винаходів: В Ясах проводиться 19 виставка інновацій, щороку там беруть участь українські науковці, які пропонують свої винаходи. Найбільш популярні їхні ідеї – і галузі медицини , нетрадиційної відновлювальної енергетики. Цікаві також винаходи в сільському господарстві.
А за підтримки місцевої влади та пільг підприємствам, які впроваджують інновації, можна надолужити їх розвиток, кажуть експерти. Також важливо і далі вивчати досвід роботи сусідніх Молдови та Румунії.
Нагадаємо, голова обласної ради Іван Мунтян заявив у програмі "Суть Речей", що якщо активно взятися за проекти ЄС, то за короткий час можна зробити життя європейським навіть в Україні
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами