Вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших.
Враховуючи погіршення погодніх умов, а саме – сильних дощів, які сприяли погіршенню якості криничної води та з метою упередження захворювання населення обласного центру Чернівецьке міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області рекомендує використовувати лише кип’ячену воду. Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні грунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через шахтні колодязі.
Інфікування грунтової води може відбутися як у грунтовому потоці, так і в шахтних колодязях при потраплянні до них виділень хворих і бактеріоносіїв різними шляхами, а саме: при просочуванні в грунтову воду господарсько-фекальних стічних вод, побутових вод, при потраплянні в колодязі трупів гризунів. Колодязна вода, що використовується для господарсько-питних потреб, повинна бути епідемічно безпечною (не містити бактеріального забруднення), не шкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.
Дезінфекцію колодязів необхідно проводити за епідемічними показами: при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій), а також з профілактичною метою.
Знезараження води у колодязях необхідно проводит передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України, а саме: Акватабс, Жавель-клейд, Санідез та інші.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами