24 квітня стартує Всесвітній тиждень імунізації, і триватиме до 30 квітня. Головне - підвищити рівень охоплення щепленнями через обізнаність та розуміння процесу імунізації, пише Медіа агентство АСС.
Важливо пам’ятати не лише про вакцину від коронавірусу, а й про рутинну імунізацію. Адже переривання планової вакцинації підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань.
В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт.
Отримуйте новини в Telegram
«Це захист від інфекції та керованість хворобою. Ми маємо нагадати всім, що саме рятує життя. Проте останні роки обсяги щеплення не становлять 95%. А це тривожить, бо ми не можемо говорити про колективний імунітет. За підсумками 2022 року, по жодній інфекції ми не досягли повної імунізації. Щеплення на рівні 88%. А тому ті, що щепились, ризикують знов захворіти через тих, котрі ігнорують цей процес. Медзаклади забезпечені всіма вакцинами, якісними і безпечними», - розповіла Наталія Гопко, генеральний директор «Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб».
За словами медиків, ризики поширення хвороб зараз високі – особливо через війну. І щоб не ставати тягарями для медичної системи у такі важкі часи, слід подбати про власну безпеку і здоров’я.
«Багато клопоту завдали антивакцинальні кампанії. Наробили біди. Це питання безпеки країни. Наші заклади первинної ланки забезпечені всім необхідним. І пропаганда здорового способу життя мусить бути в пріоритеті. Ковід-19 досі нікуди не подівся, ми реєструємо нові важкі випадки, але хвороба стала контрольована. Це вибір кожного, але і відповідальність особиста. Головне, щоб було бажання, не мати протипоказів, не хворіти ГРВІ і не мати температури», - додала Наталія Свистун, керівниця департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА.
Фахівці також розвіюють міф, нібито поєднання різних щеплень шкодить: навпаки, використання комбінованих вакцин не шкідливе. Втім, рекомендована попередня консультація з сімейним лікарем. Де і коли можна вакцинуватися – список локацій нададуть згодом.
Авторка: Вікторія Мельник, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами