Щоб розмістити паркан уздовж будинку, частину стовбура ялини, що заважала конструкції, просто зрізали. Чернівчани виклали фото у мережі Фейсбук та обурились варварським методам підрядників.
Керівник Тресту зеленого господарства Олександр Брязкало прокоментував ІА АСС цей випадок: "Не розумію, як таке можна було зробити. Є ж інакші способи. Наприклад, зробити паркан на трохи більшій відстані від стовбура, або прогалину в паркані зробити, щоб не нищити дерево. Ну, принаймні замастити чимось стовбур, щоб дерево на загинуло. Також є загроза, що ялина, яка не скидає голки на зиму від перенавантаження на стовбур може впасти".
Колишній працівник екологічної інспекції області та фахівець екологічного законодавства Микола Собко каже, що в Департаменті ЖКГ міської ради є створена спеціальна комісія, яка видає дозволи і стежить за знесенням зелених насаджень. Також у правилах є пункт про знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони..., тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пошкодження зелених насаджень - це завдання шкоди кореневій системі, стовбуру, кроні, гілкам деревно-чагарникових порід, а також газонам, квітникам, але яка не припинила їх росту.
"В кожному випадку слід розглядати індивідуально. Задля перевірки цього випадку можна написати заяву до екологічної інспекції, фахівці якої виїдуть на місце та з`ясують, яку шкоду завдано дереву", - зазначив М. Собко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами