У місті планують автоматизувати роботу усіх великих котелень та замінити деяке обладнання.А багатоповерхівки обладнають індивідуальними тепловими пунктами, за допомогою яких мешканці зможуть регулювати температуру в своїх квартирах. Нині в місті готують усі розрахунки, проект фінансується за грантові та кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Щоправда, час підготовки до роботи - тривалий, реалізовувати проект почнуть лише за кілька років.
У цій котельні, що забезпечує теплом мікрорайон вулиці Руської , замінять більшу частину застарілих мереж та занадто потужні газові котли на менш габаритне обладнання .
Олександр Меленчук, директор КП «Чернівцітеплокомуненерго»: Буде збудовано два котла – один із них буде працювати на щепі – це використана деревина, інший – на газі. А один зі старих котлів, які залишаються, буде працювати у пікові навантаження, або якийсь із котлів буде іти на ремонт.
В решті чернівецьких котелень автоматизують роботу та замінять насосне обладнання. Проект оновлення мереж теплопостачання фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку. Нині готуються усі розрахунки, до вересня проектно-кошторисна документація, обіцяють в міській раді, буде готова.
Олексій Каспрук, міський голова: «Ці кошти – мова йде про близько 16 мільйонів євро – ми маємо реконструювати усі наші великі котельні. З десяток малих котелень, замінити велику кількість аварійних магістралей, і встановити близько 300-т індивідуальних теплових пунктів та лічильників багатоквартирних будинків – це десь половина нашого житлового фонду.»
4 із 16 мільйонів євро – грантові кошти, за які у Чернівцях встановлять індивідуальні теплові пункти. Це дасть можливість мешканцям самим регулювати температуру в квартирах, кажуть тепловики. Два мільйони - співфінансування проекту самого підприємства теплокомуненерго. Витрати на нове обладнання окупляться за сім років, кажуть там.
Олександр Меленчук, директор КП «Чернівцітеплокомуненерго»: Вони повинні дати економічний ефект, щоб собівартість теплової енергії стала меншою, була економія коштів, за якою ми б могли віддавати кредит, після реалізації проекту ми повинні утримати тариф, він не повинен збільшуватись, які б обставини не були.
Після реконструкції в Черінвцітеплокомуненерго сподіваються: якість тепла покращиться, а газу споживатимуть - менше. Приміром, лише ця котельня щороку економитиме до 7 мільйонів кубометрів блакитного палива. При тому, що загалом Черінвцітеплокомуненерго за 12 місяців споживає 40 мільйонів. Щоправда, до втілення проекту на підготовку і проведення тендерних процедур закупівлі обладнання мине кілька років, його реалізація розпочнеться не раніше 2017-го.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами