До Лондона Ольга Паламарюк переїха в середині листопада. Тоді там діяли такі ж обмеження, як в Україні: у громадському транспорті, магазинах і кав`ярнях люди перебували у масках, пише ІА АСС.
«Одразу в очі кинулися оголошення і наліпки про соціальну дистанцію. Та її, насправді, мало хто дотримувався. Особливо - в центрі міста. Молодь збиралася компаніями, навіть бачила екскурсійні групи», - розповідає Ольга.
Водночас, напруження в країні зростало, бо невпинно збільшувалася кількість хворих. Тоді у Великобританії ввели так званий tier 3 - третій рівень обмежень.
«Кав’ярням, ресторанам і пабам працювати дозволили тільки на виніс. Водночас, магазини і спортивні зали продовжують працювати у звичному режимі, - розповідає чернівчанка. - Прем’єр-міністр Борис Джонсон одразу заспокоїв людей, що із 23 по 27 грудня обмеження скасують. Щоби всі могли спокійно відсвяткувати Різдво. А вже надвечір 19 грудня всіх ошелешила новина про мутований штам коронавірусу: з 20 грудня Лондон і весь схід/південний-схід переходять до 4-го рівня обмежень. Закривають все, крім продуктових магазинів. Людям заборонили збиратися групами, відвідувати друзів чи родичів. Для британців це стало справжнім шоком».
Ольга Паламарюк розповідає, що найбільш болісно британці сприйняли скасування транспортних рейсів. Багато людей вже спланували мандрівки на Різдвяні канікули.
«Читала в соцмережах такий випадок, коли жінка, буквально, застрягла в Росії, куди поїхала на похорон мами. А повернутися додому вже не змогла. Читала історії далекобійників, які опинилися в заторі - на кордоні Франції-Великобританії. Людей ніхто не попередив про обмеження», - пояснює Ольга.
В мережі почали ширитися чутки, що через проблеми із поставками товарів, в Лондоні зникнуть з прилавків магазинів продукти. Проте станом на сьогодні товарів у британських магазинах вистачає, великих черг немає.
Поки що Велика Британія не оголошувала локдаун. Це – лише посилення карантинних обмежень. Тож яку допомогу від держави тримають люди, які через обмеження втратили роботу, поки що – питання відкрите.
«Знаю, що навесні держава виплачувала людям, котрі втратили роботу, 80% від їхнього середньомісячного заробітку, - каже Ольга Паламарюк. – Можливо, зараз теж прийматимуть подібне рішення».
Основною відмінністю карантину в Лондоні і Чернівцях Ольга Паламарюк називає відношення людей до впроваджених обмежень:
«У Лондоні люди законослухняні. Сказали, «заборонено збиратися великими групами», бо буде штраф - значить заборонено. Тут ніхто ні з ким не «грається». Чула випадок, коли під час весняного локдауну поліція приїхала до сім’ї, котра приймала у себе гостей. Тоді господарів оштрафували на 10 тисяч фунтів, а кожного гостя - на 5. Тож тут чітко усвідомлює кожен, що порушувати не можна».
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами