Перші результати перших виборів в ОТГ у програмі «Суть Речей» говорили Сергій Добржанський з БПП «Солідарність», Оксана Пантелеймонова з ВО «Батьківщина» та Віталій Мельничук з ВО «Свобода»
Людмила Григорчук: Перші вибори в ОТГ завершилися. Лідерами за результатом голосування назвали ВО «Батьківщину» та БПП «Солідарність». Оксано, ви задоволені результатом?
Оксана Пантелеймонова: Так, ми, звісно. Задоволені результатом, ми святкуємо перемогу нашої політичної сили. 32 депутати ми маємо у чотирьох ОТГ. Ми матимемо представників у кожній громаді. Ми маємо певний рекорд, у Мамаївській маємо 14 депутатів, 53% підтримки громади. Ми беремо на себе цю відповідальність. Ми крокуватимемо далі. Ми, як на початку ефіру зазначав Віталій Мельничук, вибори пройшли, але проблеми залишаються, але у нас є з ким їх вирішувати.
Людмила Григорчук: Ви маєте кого представити і на наступні вибори?
Оксана Пантелеймонова: Звісно.
Людмила Григорчук: Сергію, ваша політична сила готова була перемагати, задоволені результатом?
Сергій Добржанський: На кого ми ставили, особливо, що стосується керівників ОТГ, вони показали дуже чисту грамотну кампанію. Перемогли більше ніж 50% переваги і нам це дуже приємно, що два представники від нашої політичної сили безпосередньо і один, якого підтримувала партія наша, виграла і стали головами громад. Якщо говорити про Острицю, то це була важка кампанія і , на жаль, тут наша людина, яку ми підтримували, виступала в опозиційних тонах, бо на нього чинився максимальний тиск місцевою владою. Ми задоволені цими результатами. Показовим є те, наскільки велика підтримка у міську ОТГ, в Кіцманську, де ми взяли найбільше голосів, з великим відривом, понад 32%. Що стосується сільських громад, то мені приємно, що «Батьківщина» отримала такий результат. Сподіваємося, що матимемо конструктивну роботу з ними, сподіваюся, що в подальшому наші кандидати, які перемогли і «Батьківщина» знайдуть розумні рішення, щоб спільно працювати далі. Що показують ці вибори? Те, що якщо раніше вибори проводилися, відвідуваність була 20-30%, то тепер явка була понад 40%, під 50%. Це показує, що люди почали вірити в цю реформу, реформу, яку запровадив Президент. Реформу, яку багато критикували, але вона показує результат. Тому це дає гарний заділ про те, що відбувається приємні зміни, які люди бачать, які люди відчувають на собі і вони готові далі їх впроваджувати.
Людмила Григорчук: Тільки з «Батьківщиною» раді будете працювати?
Сергій Добржанський: З усіма, хто готовий до конструктивного діалогу і до роботи продуктивної.
Людмила Григорчук: Пане Віталію, ви найдосвідченіший політик. Після виборів ви сказали, що хотіли кращого результату. Хоча маєте третє місце в одній ОТГ.
Віталій Мельничук: Третє місце у Кіцманській ОТГ. Активність громадян там була більшою, де було конкурентне середовище між головами громад. У Магальській громаді, де був лише один кандидат на голову, була найнижча активність. Тому говорити лише про те, що асоціюється активність громади з реформами, то це занадто оптимістично. Хотів би сказати, що проблем занадто багато є у громадах і їх прийдеться зараз вирішувати не тільки депутатам на місцях. Ресурсів катастрофічно мало для вирішення проблем. Забезпечувати їх треба буде на місцях, а консолідація, вона вкрай необхідна усіх політичних сил, не залежно від того, хто пройшов до рад. Бо занадто велика відповідальність перед радами. ВО «Свобода» справді,у Кіцмані розраховувала на значно більшу підтримку, як мінімум на 15% голосів. Хочу сказати, що наша команда у Кіцмані, справді в минулому працювала активно, добре знають наших кіцманських свободівців і міської, і районної ради. В принципі те, що занадто багато було активних громадян, які підтримали того чи іншого кандидата, можливо інші речі, які впродовж аналізу проведення кампанії ми будемо вивчати, буде можливість коментувати весь процес. Звичайно, на місцевому рівні, і наші депутати, і депутати інших політичних сил будуть вирішувати поточні проблеми громадян і це найнеобхідніше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами