Круглий стіл, що організували в ГО "Народна допомога" об’єднав представників органів місцевого самоврядування, патрульної поліції, громадських організацій та небайдужих чернівчан, які вважають тему псевдожебрацтва актуальною та важливою для міста.
Говорили про те, що відбувається в місті, що вже було зроблено громадськими активістами, та, головне, про те, як боротися із жахливими ситуаціями, в яких людей залучають до жебрацького бізнесу.
Наступний крок – обговорення та вироблення чіткого механізму взаємодії патрульної поліції, соціальних служб, медиків та свідомих громадян міста Чернівці задля зменшення та подолання явища псевдожебрацтва.
Захід проведено в рамках проекту за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади», йдеться на сторінці організації.
Нагадаємо: У липні чернівецькі депутати не підтримали пропозицію викорінення «Жебрацького бізнесу» у Чернівцях (ФОТО)
Громадський активіст Сергій Качмарський, який тривалий час намагається протидіяти жебрацькому бізнесу у Чернівцях, розповів Інформаційному агентству АСС, що у Чернівцях працюють три групи жебраків, усе злагоджено та організовано. Одні збирають гроші у скриньки на потреби хворих дітей, інші використовують людей з інвалідністю для жебракування. Тривалий час активісти не можуть припинити таке явище. Організаторів викривали, жебраків влаштовували до медичних закладів, потім усе починалось знову.
"Кошти жебраки віддають людині, яка утримує цілу групу. Організатори жебрацького бізнесу у Чернівцях - переважно мешканці із Закарпаття. Вони щоранку розвозять жебраків на різні вулиці Чернівців та забирають щовечора. виділяють якісь мізерні суми на харчування та одяг. Думаю, людям дають легкі наркотики, бо простояти цілий день на вулиці - неможливо. Усі виручені кошти організатори груп віддають іншим людям. Щомісяця ця сума може сягати 2-4-х тисяч доларів", - каже Сергій Качмарський.
Громадський активіст додає, явище це може зникнути, якщо діятиме профілактична робота серед чернівчан, щоб мешканці міста не давали гроші жебракам. Але це не вирішить проблему.
"Зараз у Чернівцях почався перший етап втілення проекту щодо подолання псевдожебрацтва за гроші від Канади. Хочуть друкувати листівки для городян, де закликатимуть не жертвувати гроші псевдожебракам. Необхідно робити більше - організувати групу, яка складатиметься із правоохоронців, медиків, активістів. Забирати жебраків до медичних закладів і проводити роботу з організаторами таких груп. Проблема у тому, що медичні заклади неохоче забирають до себе таких людей, хоча вільні місця є. Без підтримки міської влади питання не вирішиться", - каже активіст.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Балакает на телячьей мове, рагуль.