У кінці 2018 року Україна та Румунія (Агенція RoAid) підписали фінансову угоду на реалізацію проекту «Реконструкція приміщень корпусу (відділення радіології) обласного клінічного онкодиспансеру». Цей проект був частиною річного плану міжнародного співробітництва щодо розвитку гуманітарної допомоги на 2018 за підтримки МЗС України. Ремонти тривали весь минулий рік.
Мета проекту: поліпшення умов надання висококваліфікованої допомоги хворим на онкологічні захворювання. Лікувальний корпус введено в експлуатацію 1968 року з ліжковим фондом на 140 пацієнтів. Та зі збільшенням кількості хворих деякі службові приміщення довелось відвести під палати. Там не було підведено воду та каналізацію, що створювало великий дискомфорт для хворих.
«Я вже потрапила у нове відділення після ремонту. Дуже сподобалось. Хвилювалась як-то вперше у онколікарню потрапила, але серце на місце стало, як сюди прийшла. Умови, зручності. Що в очі впадає – то це хороший колектив. Я коли вислала чоловіку фото, то він спитав: ти як в санаторії, не вірю, що ти в лікарні,» - розповідає пацієнтка Леся Баланецька.
Читати: Хіміотерапія по-європейськи: в онкодиспансері оновили оснащення (ВІДЕО, ФОТО)
«Я прийшла сюди санітаркою ще 1978 року. Тому з того часу тут не проводився жоден ремонт, - пригадує Людмила Пахолка, завввідділення променевої терапії онкодиспансеру, - ці зміни приємні для наших хворих, а вони у нас особливі. Уявляєте, як люди чують, що їм сюди дорога, це стрес, з цим треба переспати. А такі гарні умови – то вже половина успішного лікування. Та ми й самі як прийшли на роботу перед Новим роком – були вражені, хочеться працювати. Як-то кажуть, і стіни допомагають».
У відділенні замінили старі мережі електропостачання, слабострумні мережі, водопровід, каналізування, встановили нову плитку, підлогу, двері, пожежну сигналізацію, поставили енергоощадну опалювальна систему.
«Хочу викликати медсестру – тисну на дзвіночок, це ж прекрасно, а взагалі - сюди краще не потрапляти, але якщо уже тут, то хоча б гарні умови та зручності тебе звеселяють, - говорить пацієнт Олександр Стратійчук, - можна у палаті відпочити, багато світла, умивальники є, тепло».
«Зараз тут 32 ліжка, раніше було 46, так, стало менше, бо з’явились палати тримісні, двомісні і навіть персональні. Ми додали санвузли, тому вкрали площу, але ми це компенсували за рахунок інших приміщень, - коментує ІА АСС головний лікар обласного онкодиспансеру Ілля Тащук, - сюди інвестовано 70 тис євро, а це 2,1 млн грн., плюс ще з обласного бюджету Чернівецька обласна рада восени ще виділила 430 тис грн. на додаткове устаткування та меблі. Гадаю, нам вдалося зробити якісний ремонт та стати взірцем для інших відділень та медзакладів. Ми маємо покращувати умови для наших непростих пацієнтів кожного робочого дня».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами