Вулиця Рівненська у Чернівцях щонайменше два десятиліття не мала нормальної дороги. На тамтешній дорозі, попри її жахливий стан, доволі жвавий автомобільний рух – адже ця вулиця є частиною так званого «Малого об’їзного кільця» міста. Тим часом сам мікрорайон активно розбудовується.
Та попри це, породіллі (тут розташований один з найбільших пологових будинків міста), сотні мешканців вулиці та їхні маленькі діти змушені щодня дихати пилом, який стовпом стоїть на вулиці від машин, що проїжджають цією дорогою.
Читайте також: Міністерство фінансів не погодило рішення Чернівецької міськради про отримання 150 мільйонів гривень кредиту
Зокрема, мешканець мікрорайону Денис каже.
«Вулиця забудовується шаленими темпами. І проблема відсутності дороги хвилює всіх мешканців мікрорайону. Зазначу, що це переважно молоді сім’ї з маленькими дітьми. І малечі доводиться вдихати пил, який здіймають машини, що у великій кількості їздять тут в обидва боки», - каже Денис.
За словами Дениса, у теплу пору року жителі не мають змогу провітрювати свої оселі, бо навіть у квартирах на 8 поверсі пилом вкриті меблі та підлога, якщо відчинити вікна.
Проблему у міськраді знають та активно шукають шляхи вирішення. Навіть, не зважаючи на складну економічну ситуацію, яка склалась внаслідок карантинних обмежень (станом на сьогодні бюджет міста недоотримав 160 млн грн, а до кінця року ця сума зросте до 200 млн гривень), сьогодні у місті триває масштабний ремонт вулиці Кармелюка. Що ж стосується Рівненської, то саме на будівництво дороги мали піти 45 мільйонів гривень зі 150 млн кредиту, які міськрада планувала взяти у двох вітчизняних державних банках. За погодженням цього кредиту депутати міської ради 7 серпня звернулись до Мінфіну. Однак виділення коштів було заблоковано.
Отримуйте новини в Telegram
Щоб розповісти мешканцям мікрорайону про ситуацію із ремонтом дороги, з ними у середу зустрівся депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин.
« Ми вже провели тендер та визначили переможця. Сподівалися, що Мінфін нам все-таки погодить кредит 150 мільйонів на розвиток нашого міста для того, щоб мати змогу зробити зокрема і цю дорогу», - каже Віталій Михайлішин.
Виділення коштів призупинили, до речі, за відповідним зверненням народного депутата.
Утім, разом з колегами у міській раді Віталій Михайлішин продовжує добиватися того, аби місто все ж отримало необхідні кошти для асфальтування цієї вулиці та має намір облаштувати там дорожнє покриття.
«Зазначу, що Івано-Франківськ узяв позику під 19,5%. А чимало міст взагалі брало кредити в євро. Тому сподіваюся, що Міністерство фінансів все ж змінить своє рішення, і нам погодять капітальний ремонт вулиці. Проектно-кошторисна документація є і навіть маємо переможця тендеру. Потрібно лише знайти кошти», - розповів Віталій Михайлішин.
Інша проблема, яку мешканці обговорювали на зустрічі з Михайлішиним – п’ятий під’їзд на Рівненській, 10 досі не зданий в експлуатацію. Він добудований без належної документації і без конкурсу. Його мешканці неодноразово просили посприяти тому, аби їх оселі також ввели в експлуатацію.
За словами мешканця будинку Степана, протягом 4 років, відколи збудований під’їзд, люди живуть без газу.
«Проживаю у третьому під’їзді, а мама придбала квартиру в п’ятому, який досі не зданий в експлуатацію. Мешканці ОСББ з Рівненської, 10 надали їм воду та електроенергію. Але жителі п’ятого під’їзду змушені взимку користуватися кондиціонерами та обігрівачами. Без газу жити важко. Бо час приготування їжі, до прикладу, займає до 2 годин, а не 20 хвилин, як це дозволяв би газ. Це особливо критично для мешканців, у яких маленькі дітки. І взимку грітися лише кондиціонерами дуже важко», - каже Степан.
Наразі у проблемному під’їзді проживає близько 19 сімей. Більше людей не можуть оселитися, бо електрика вже не витримує навантаження.
«Ми шукали можливі шляхи для розв'язання цієї проблеми. Зрештою, нам також вдалося домогтися того, на що попереднє керівництво міської ради та департаменту ЖКГ не спромоглися протягом 4 років», - каже Віталій Михайлішин.
За його словами, вже найближчим часом будуть надані усі необхідні документи до Державної архітектурно-будівельної інспекції. ДАБІ протягом двох тижнів розгляне документи для того, щоби прийняти нарешті в експлуатацію цю частину будинку.
«Робитиму все, щоби до опалювального сезону під’їзд нарешті здали в експлуатацію. Впевнений, що нам вдасться розв'язати цю проблему. І люди вчасно отримають тепло», - підсумував Віталій Михайлішин.
*Політінформер
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами