Біля Пам’ятного хреста жертвам комуністичних репресій, що на території історико-культурного заповідника «Кладовище по вулиці Зеленій», у зв’язку з 76-ми роковинами масових депортацій буковинців до Сибіру відбувся траурний мітинг та панахида.
На заході були присутні представники обласного товариства політв’язнів та репресованих, виконавчої та представницької влади краю, громадськості.
Нагадаємо, У ніч з 13 на 14 червня 1941 року з Буковини було примусово вивезено у віддалені райони СРСР і переважно знищено тисячі мешканців Чернівецької області.
Після церемонії покладання квітів до Пам’ятного хреста, священики відправили панахиду за душами невинно убієнних краян.
Член Ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих Орися Теляєва у своєму виступі розповіла про приклади жорстокого знущання комуністичною владою над пересічними буковинцями, про ті жахіття, які принесла в наш край «червона» влада.
Заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін хвилиною мовчання закликав вшанувати всіх тих, хто не повернувся до рідної землі після депортації до Сибіру.
«Сьогодні ми чуємо страшні цифри – більше двох тисяч родин було вивезено з Буковини. За даними істориків, у перший період радянізації нашого краю було репресовано близько 10 тис. осіб, - зазначив посадовець. – Для того, щоб запобігти повторенню трагедії, ми повинні пам’ятати про цю страшну дату не лише у роковини трагедії, а й розповідати про це нашим дітям, доносити історичну правду про всі поневіряння, які пережили колись українці».
Джерело: Чернівецька ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами