Вони вмирали від голоду просто на вулицях Чернівців, чи на залізниці, не дійшовши до міста, де було більше харчів.
Нагадаємо сьогодні в Україні згадують жертв Голодоморів і просять запалити свічку пам"яті.
Такі спогади очевидців голодомору 46-47 років на Буковині. Краєзнавці кажуть: голодомор в нашому краї почався із приходом радянської влади. Тотальне розкуркулення та відбирання пшениці у селян заради колективізації та збуту зерна за кордон. Так радянська влада розправлялась із українцями , каже Дмитро Костельний.
Дмитро Костельний, голова Чернівецького товариства політв’язнів та репресованих: З червоними прапорами їхали підводи з села і в першу чергу забирали хліб державі. 4 мільйони 600 тисяч господарств були знищені, було все забрано до колгоспів.
Читати ще У Чернівцях встановили пам’ятний знак жертвам голодоморів. Тимчасово
Орисі Запаранюк під час голодомору на Буковині 46-47 років було 18.
Орися Запаранюк-Теляєва, очевидець голодомору на Буковині 46-47 років: Погнали у деканат, то філологічний факультет був, підписати лист-подяку Сталіну за наше прекрасне життя. В цей же час на вулицях Чернівців, у під’їздах, десь на дорозі, падали, вмирали, виснажені.
Жахливі спогади про померлих від голоду, яких бачила по усьому місту, не дають жінці спокою.
Орися Запаранюк-Теляєва, очевидець голодомору на Буковині 46-47 років: Лежала жінка, мертва, опухла, це була весна 47 року, біля неї був хлопчик - мертвий. Це був скелет, обтягнутий шкірою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами