Які підстави у поліцейських вважати водія нетверезим та що робити, коли він відмовляється від проходження будь-яких обстежень, «Впливовому АССпекту» розповіла Віта Криворучко, старший інспектор пресслужби управління патрульної поліції в Чернівецькій області, старший лейтенант поліції.
- Під час спілкування з водіями патрульні можуть виявити характерні ознаки алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Зокрема, ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна кольору обличчя, поведінка, що не відповідає ситуації. Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з рота), звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або, навпаки, підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови, почервоніння обличчя або неприродна блідість, - розповідає Вікторія Криворучко.
- Виявивши такі ознаки, патрульні пропонують пройти тест на виявлення алкоголю в крові. Чи є гарантія, що експрес-тести справні?
- Безумовно, всі газоаналізатори Alcotest «Драгер» (Drager), які використовує в роботі поліція, сертифіковані і справні.
Читайте ще: Збив пішохода та втік з місця аварії. У Чернівцях затримали водія
Довідково:
У 2018 році патрульні виявили 1700 водіїв, які керували транспортними засобами в стані сп’яніння.
Від початку 2019 - 1006 таких водіїв.
З 01.01.2019 до 31.08.2019 на території обслуговування управління патрульної поліції в Чернівецькій області трапилося 92 дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
- А в якому випадку водія доставляють до медустанови для проходження аналізу?
- У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вам буде цікаво: За ніч - вісім нетверезих водіїв на дорогах Чернівців
- Чи має право водій відмовитися від будь-якого аналізу і як у цьому випадку діють патрульні?
- Так, звичайно, водій має право відмовитися. Але на нього все одно складуть протокол за ст. 130 КУпАП та відсторонять від кермування через ознаки сп’яніння, відібравши права. В подальшому сформовану справу передають до суду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами