Про інцидент з пролитою водою на депутата та про її результат: рекомендацію звільнити Сергія Обшанського з займаної посади, розповів сам керівник інспекції з благоустрою міста в програмі "Суть Речей"
Людмила Григорчук: Сергію, примусовий демонтаж і розгляд питань у міській раді призвели до того, що соцмережі наділили вас «силою води». Нагадаю всім, що два тижні тому пана Сергія рекомендували звільнити міському голові, тому що він некоректно повів себе у міській раді. Він пролив воду на депутата, вода потрапила і на прокурора. Чому так сталося?
Сергій Обшанський: Розставимо нарешті всі крапки над «і». По-перше, рекомендація звільнити мене з посади від комісії набрала 31 чи 32 голоси. По-друге, Сергій Обшанський не є депутатом міської ради. Депутатська комісія свої повноваження перевищила. Як нормальний чоловік, не як чиновник, якщо би на вас нецензурно кричав депутат міської ради, я як нормальний чоловік , мав би вжити якісь дієві заходи впливу. Але вийшло, як вийшло. Був у нього стакан води і він пролився на нього. Моє бачення цієї ситуації, це як адвокат всіх чиновників чернівецької міської ради. Бо таке хамське відношення під час сесії, яке допускають собі депутати, воно є неприпустимим. І це не високопарні слова, вся трансляція сесії міської ради проходить в онлайн режимі. Її можна зараз переглянути і чернівчани побачать, як хто себе веде. Я повів себе по-чоловічому. До професійних якостей мене і моїх працівників у міського голови не виникає ніяких питань і в кодексі про працю ще нема такої статті, якщо працівник працює добре, то його треба звільнити.
Людмила Григорчук: А ви погоджуєтеся з тим, що ви повели себе неправильно, бо це сталося у міській раді? Ви не хочете вибачитися за це?
Сергій Обшанський: Я можу вибачитися тільки у чернівчан за свою не коректну поведінку, але це було не на робочому місці, не в сесійній залі, а це було в коридорі. Виносити такі брудні речі на розгляд сесії – це буде для депутатів некоректно. Якщо на базарі хтось когось ображає, то що будемо це все виносити на сесію, чи на комісії? Депутатський корпус має займатися забезпеченням життєдіяльності виборців, громадян міста, щоб їм краще жилося, вони їздили в тролейбусах і автобусах, були хороші тарифи, а брудне сміття виносити в сесійну залу, то це недоречно.
Людмила Григорчук: Чи не думаєте, що депутати знайшли так швидко потрібні голоси для рекомендації вас на звільнення, бо їм вигідно позбутися вас?
Сергій Обшанський: Головне питання не в особі керівника інспекції, а основне навантаження несе міський голова, бо депутатам «чим гірше, ти краще». Але всі рейтинги міст України показують, що Чернівці є самим демократичним містом.
Людмила Григорчук: Ви вважаєте, що демократії вашої бояться депутати?
Сергій Обшанський: Демократії не бояться, а бояться виконувати всі закони України, постанови і підзаконні акти. Коли йшла передвиборча кампанія, то кожен депутат зауважував, що він любить Чернівці, він за те, щоб у місті було чисто, вони будуть робити все, щоб купити техніку комунальним підприємствам, а, на жаль, коли деякі особи сіли на ті крісла, то вони собі возомнили, що депутату дозволено все. Тобто для одних закон, а для других навпаки.
Вам буде цікаво: Обшанський запросив ЗМІ у гості до квартири, яку взяв у міськради під відновлення
Людмила Григорчук: Пане Сергію, після того випадку з водою в сесійній залі, багато громадських організацій стали на ваш захист.
Сергій Обшанський: Це для мене було несподіванкою, бо до громадських організацій безпосередньо я не звертався і я впевнений, що громадські організації визнали користь від роботи команди інспекції і вони реально бачать зміни в місті Чернівці, що стосується і реклами,і демонтажів незаконних МАФів.
Людмила Григорчук: Ви не ображаєтеся на фотожаби, які гуляють соцмережами?
Сергій Обшанський: Ні. Чого ображатися? Навіть негативна реклама, це все одно реклама. Деякі фотожаби – це витвори мистецтва. Я їх зберігаю. Можливо, буду показувати своїм дітям колись. На 99% вони всі пристойні і солідно зроблені.
Людмила Григорчук: Після цього випадку, не думали ви, просто розвернутися і піти? Адже ви кажете, що ця робота не приносить вам матеріального задоволення. Чого вирішили боротися далі?
Читайте ще: Що залишають ЖРЕпи у спадок ОСББ?
Сергій Обшанський: Я впевнений, що роботу інспекції мають оцінювати безпосередньо керівники. І якщо ми будемо звертатися до міського голови за підвищенням зарплати чи преміями, я не думаю, що нам буде відмовлено. По-друге, чернівчани самі мають розуміти, що якщо б керівник інспекції з благоустрою брав би хабарі, то я б заробив на хорошого джипа, за півроку. Але я цього не роблю чогось. Адже Майдан не за це стояв. І люди, які загинули на Майдані і далі гинуть на Сході України, люди, які сплять під кулями, вони саме цього і хочуть, щоб Україна жила по закону. Як європейська країна.
Людмила Григорчук: Але депутати спочатку вирішили вас додатково перевіряти, створити комісію, яка черговий раз буде перевіряти вас, а потім депутати швидко проголосували за ваше звільнення. Ви відчуваєте не підтримку депутатів? А це ж голос народу.
Сергій Обшанський: Я відчуваю підтримку чернівчан. А депутатський корпус це не всі чернівчани. В місті є 250 тисяч населення, а за депутатів проголосували трохи більше ніж 13 тисяч населення.
Людмила Григорчук: Як далі будете працювати?
Сергій Обшанський: Ми і надалі будемо працювати згідно чинного законодавства. І я зауважую на тому, що всі незаконні вивіски, реклами, МАФи, рано чи пізно будуть демонтовані. І ми, як орган місцевого самоврядування, не зобов’язані доказувати, якщо нема відповідних документів, чи вона законна чи незаконна. Нема бумаги – вибачте будь ласка. Чи знімайте самі чи ми примусимо вас зняти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами