У програмі «На все свій лікар», що на Радіо 10, сьогодні йшлось про складову здоров’я, яка стосується сфери «вухо-горло-ніс». Гостею ефіру була Світлана Левицька, отоларингологиня, докторка медичних наук та професорка кафедри дитячої хірургії, пише Медіа агентство АСС.
Є люди, які схильні до залежності від назальних крапель. Вона виникає через те, що такі ліки скорочують судини, зменшують носові раковини, внаслідок чого людині на короткий термін стає краще дихати. Проте потім ніс знову набрякає.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Світлана Левицька радить, якщо вже з’явилась залежність від крапель – потрібно шукати причину набряку носа та лікувати саме її: «Це може бути алергічний риніт, може бути викривлення носової перегородки, що не дозволяє людині вільно дихати. Це можна виправити й тільки лікуванням, але інколи потрібне хірургічне втручання – ширину носових ходів роблять оптимально широкою для того, щоб людина могла вільно дихати».
Зараз сезон застуд. Це пов’язано з тим, що в домівках вже холодно, зранку та ввечері температура досить низька, а вдень знову спекотно. Люди ще не звикли вдягатись відповідно до погоди, тому зростає рівень захворюваності.
«Щоб побороти простуду потрібно пити багато теплих напоїв, зокрема трав’яних чаїв. Також при боротьбі з хворобою добре допомагає мед, цитрусові та імбир. Якщо говорити про одяг – потрібно вдягати теплі шкарпетки, шапки та шарфи. З медикаментів у аптечці завжди має бути жарознижувальний препарат», - радить лікарка.
Світлана Левицька говорить, що використовувати поширені фіто-свічки для лікування вух категорично не можна. Це може призвести до того, що препарат пропалить дірку у барабанній перетинці.
Отримуйте новини в Telegram
«Також не потрібно нічого пхати в ніс, не потрібно використовувати змазування горла - це коли марлею обмотують палець та ліками намагаються змастити хворе горло та ротову порожнину. Окрім того, для лікування горла не можна використовувати мед, адже це досить подразливий продукт».
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами