Журналісти Інформаційного агентства АСС поспілкувалися з вчителями чернівецьких шкіл.
Передусім вчителі рекомендують налаштувати дитину морально, щоб перші тижні навчання не були для школяра суцільною мукою. І зайнятися цим потрібно якомога раніше, зазначила вчителька-методистка молодших класів Чернівецької загальноосвітньої школи №2 Діана Вторнікова.
"Важливий аспект – психологічна підготовка. Якою особистістю є дитина, наскільки вона зріла, чи може вона сидіти, писати, робити, слухати, врешті витримати 40 хвилин уроку. Для цього батькам потрібно провести важливу роботу в перші 6 років життя", - зазначила вчителька.
Вчителька початкових класів нової української школи ЗОШ №18 при багатопрофільному ліцею №4 Любов Печеряга також зауважує, що дитину треба готувати до школи ще з двох років.
"Дитину треба ще змалку підготовлювати до школи. Привчати до самостійності, поваги до батьків та вчителів, розвивати лідерські якості та впевненість ", - розповідає Любов Василівна Печеряга.
Перед початком навчального року вчителі рекомендують:
- сформувати позитивне ставлення до школи;
- зацікавити дитину до уроків;
- не перевантажувати дитину надмірними заняттями;
- навчити етичним нормам спілкування з однолітками та дорослими;
- привчити самостійно долати труднощі, які під силу подолати шестирічній дитині;
- частіше хвалити, а не дорікати;
- пам'ятати, що кожна людина має право на помилку.
Також Любов Василівна розповіла, що відтепер до нової української школи дитині не потрібно вчити букви та цифри заздалегідь. Але для того, щоб діти швидше адаптувалися і їм було легше, варто хоча б ознайомити їх з навчальною програмою, запевняє вона.
"Навчати дитину треба у невимушеному середовищі – граючись. Коли відпочиваєте на свіжому повітрі, перебуваєте у магазині чи виконуєте якусь справу в побуті, потрібно зацікавлювати дітей пізнавати навколишній світ. Чим більше батьки будуть говорити зі своїми дітьми, тим краще розвиватиметься усне мовлення малечі та вміння бути активними" - зазначила вчителька початкових класів нової української школи.
Читати ще: Що зміниться у чернівецьких школах з 1 вересня. Інтерв'ю з Сергієм Мартинюком
Проявіть терпіння - не лайтеся через перші погані оцінки. Після літнього відпочинку потрібно підлаштуватися під новий ритм життя, тому зосередженість і увага прийдуть не відразу. Хваліть дитину за її досягнення, рекомендує вчителька Діана Вторнікова.
Також вона виділила декілька критеріїв готовності батьків до школи:
- Ви повинні бути готовими розлучитися з дитиною хоча б на пів дня;
- Будьте готовими співпрацювати з вчителем та іншими батьками;
- Вирішуйте конфлікти або труднощі через домовленість та співпрацю;
- Вірте в те, що дитина впорається з новою роллю.
Будьте уважними до своїх дітей, і тоді зможете пережити важкий вересень, зазначають вчителі.
Читати також: Без шкільної форми, дощок пошани та оголошення оцінок. Шкільні новинки 2019
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами