Великий діалог - представники Польщі, Румунії, Литви та України обговорювали нове об`єднання
Основні меседжі міжнародного форуму "Інтермаріум – Міжмор`я – від проекту до реальності", - який проходить у Чернівецькому національному університеті:
Закордонні спікери наголошують: Польщі, Україні, Румунії та Литві потрібно створити формування, що б давало відсіч загрозам із боку Росії.
Українські діячі також із прихильністю ставляться до такої ідеї, сподіваючись у формі діалогу вирішувати дискусійні питання із партнерами та що головній ідеї форуму дійдуть до урядовців країн-учасниць об`єднання, реалізуючись у практичні проекти.
Нагадаємо: Політики та науковці чотирьох країн зібралися на форумі у Чернівцях
Максим Михайленко, представник «Інституту дослідження суспільства Кронос»: Хотілося би, звісно, щоб ми цей період пройшли без втрат. Він би все одно настав – вияснення стосунків із сусідами. Вони нас приймають тепер по-іншому, їм від нас тепер теж щось треба, а не лише нам від них – я у кілька останніх років. Наскільки я розумію, тут збираються більш чи менш однодумці і ми теми будемо обговорювати толерантно».
Штефан Попеску, історик, екс-держсекретар МЗС Румунії: На жаль, за останні 26 років Україна та Румунія мало зробили, щоб мати спільну політику в зовнішніх справах. Я сподіваюсь Міжм’оря – не буде просто ініціативою на папері. Але ми тут, на Сході Європи – багато говоримо ,але мало робимо. В нас є понад 600 кілометрів спільного кордону, ми є сусідами ми маємо розвивати співробітництво і стати у майбутньому стратегічними партнерами. Економічні перспективи відносин між Україною та Румунією – колосальні, але реальні цифри та картина – є досить скромними – лише 600 мільйонів доларів щороку – це дуже мало. Ми маємо зрозуміти факт , що історія не повинна бути бар’єром двосторонніх відносин , ми маємо бути об’єднані щоб долати ці зовнішні загрози
Аудріус Скайстіс, науковець з Литви: Це нові виклики для нашого регіону, як втримати Росію в межах її кордонів, які визнаються міжнародним правом. Для цього ми шукаємо нові форми. Однією з таких форм є Інтермаріум або Міжмор`я. Я думаю, він теж має право на існування. Як він розвиватиметься? Думаю, це залежить від того, щоб приєднувались люди усіх сфер, тоді цей проект сприятиме діалогу та спокійнішому життю цих народів у цих країнах.
Григорій Тіміш, депутат Верховної Ради: В безпековому плані це має бути така сформована територія країн, які були під впливом Радянського Союзу і вони мають будувати нову концепцію у складі НАТО та ЄС, будувати нову стратегію, направлену проти агресії та деструктивної політики Росії. Усе, що сьогодні відбудеться, має через медіа, через громадські організації дістатись до наших урядів, які мають сісти, запропонувати якісь проекти для зближення цих країн, а потім вже розпочинати якусь економічну діяльність.
Олександр Ситник, науковець з Росії: Необхідно напрацювати систему протидії, як пропаганді, так політичним крокам, і тут я буду говорити, що зусилля експертного середовища, журналістів та дипломатів мають бути зараз зосереджені на тій загрозі, яку несе Росія і передусім на її терористичній складові. На мою думку, підтримка ДНР-ЛНР – це підтримка тероризму у чистому вигляді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами