Реформа закону про вибори народних депутатів та відкритість Державного реєстру виборців. З також назвою в Чернівцях відбувся круглий стіл, на якому експерти намагалися знайти оптимальні рішення цих важливих питань
Державний реєстр виборців є найбільш ретельно відпрацьованою базою персональних даних в Україні і може стати основою для загальнодержавного демографічного реєстру. Це дозволить наблизити той час, коли голосування он-лайн стане реальністю, запевнив провідний експерт «Центру підтримки громадських ініціатив» - Володимир Піньковський. Також він підкреслив, що відкрий доступ до реєстру виборців стане запорукою демократизації виборчих перегонів і ставитиме всі політичні сили в рівні умови.
Керівник Громадського Руху «Чесно» в Чернівецькій області Андрій Кучуран запропонував вирішити проблему «студентських дільниць», які є об’єктами масової фальсифікації та підкупу, скасувавши право приїжджих студентів в гуртожитках голосувати, а надати таке право голосувати за місцем, звідки вони приїхали і де є їх батьки.
Керівник Чернівецької міської виборчої комісії Сергій Бостан зазначив, що практика зміни виборчого законодавств за кілька місяців до виборів є неприпустимою і дані зміни мають вноситись завчасно, щоб правила гри були зрозумілими і прозорими.
Активну участь у дискусії взяла начальник відділу ВА ДРВ апарату ОДА Надія Марянчук, яка поскаржилась на непрофесійність членів ДВК та окремих ТВК, через, що часто виникали проблеми з роботою і вчасністю подачі списків, тому вона запропонувала створити регіональні представництва ЦВК на професійній основі з входженням місцевих відділів ДРВ в їх склад.
Окремим блоком обговорення стало питання відсутності права на участь у місцевих виборах у внтурішньо переміщених осіб. Громадський активіст Антонюк Володимир запропонував прописати у Законі норму осілості ТПО у розмірі року з правом голосу, як члена місцевої громади.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами