Журналісти Інформаційного агентства АСС розпитали фахівців, що чекає на глядачів Чернівецької області із переходом від аналогового до цифрового телебачення 31 серпня.
Цифровий сигнал у Чернівецькій області буде не всюди
У Чернівецькій області сьогодні діють два передавачі цифрового сигналу – в Чернівцях та Новодністровську, розповідає Любов Нечипорук, представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Чернівецькій області. Покриття цифровим сигналом на Буковині має «білі плями» у зв’язку зі складністю рельєфу. Найкраще покриття і прийом цифрового сигналу буде у містах, де працюють передавачі, і наближених до них районах.
Відсутній цифровий сигнал в Путильському і частково Вижницькому районах, але там переважно усі вже встановили супутникові антени. Також частково не має цифрового покриття Хотинський район і Сокирянський райони, тут розвинена мережа кабельного телебачення, повідомила ІА АСС Вікторія Саранчук, головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності Чернівецької ОДА.
Нагадаємо: 31 серпня Україна переходить з аналогового телевізійного мовлення на цифрове
Що потрібно зробити, аби після вимкнення аналогу й надалі дивитися телевізор?
Перехід від аналогового до цифрового мовлення стосується, насамперед, тих, хто переглядав програми, використовуючи аналогову антену. Власників супутникових антен, користувачів кабельного та інтернет-телебачення зміни не стосуються.
Тож для тих, хто нині ще використовує аналогову антену, найперша порада – придбати тюнер, який під’єднується до ефірної антени і телевізора. Так ви матимете змогу приймати цифрове ефірне телебачення DVB-T2. Тюнер вартує від 400-т гривень. Для прийому цифрового сигналу підійде будь-яка антена дециметрового діапазону або універсальна антена. Якщо мешкаєте в місцевості, де низький рівень сигналу, краще обрати антену з підсилювачем.
Другий варіант – встановлення супутникової антени. Це коштуватиме дорожче – від 3 тисяч гривень.
Інші способи – під’єднати кабельне або ж інтернет- телебачення. Це вартуватиме від 100 гривень за місяць.
Три телеканали залишаться із переходом на цифру.
Якщо ж ви не підготувались технічно до переходу на цифрове телебачення, чорного екрану 31 серпня в вас не буде. Принаймні, до 31 грудня 2018 року, кажуть фахівці. Суспільне телебачення, телеканал «ТВА» та ТРК «Чернівці» поки працюватимуть у аналоговому форматі – Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла до Кабінету Міністрів України пропозицію щодо необхідності збереження аналогового мовлення для НСТУ та місцевих компаній, які не мають цифрових ліцензій. Регулятор сподівається, що Уряд на найближчому засіданні ухвалить відповідне рішення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами